Nechutné hyeny. Za Havla už článek 66 platil také... Analytik Markvart je znechucen

19.10.2021 18:20 | Ze sítí

Analytik Petr Markvart kroutí hlavou nad současnou opozicí, která se zanedlouho změní v novou vládu Petra Fialy. To, že se senátoři snaží o aktivaci článku 66 Ústavy ČR, na základě něhož je prezident ze zdravotních důvodů zbaven pravomocí, a to že současná sněmovní opozice této snaze přizvukuje, považuje Markvart za nechutné.

Nechutné hyeny. Za Havla už článek 66 platil také... Analytik Markvart je znechucen
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Analytik Petr Markvart

Petr Markvart bouchl do stolu. Na sociální síti Facebook zdůraznil, že chování senátorů a části poslanců, kteří volají po aktivaci článku 66 Ústavy považuje za nechutné.

Anketa

Schvalujete, že Babišova vláda odpouští DPH na elektřinu?

76%
11%
hlasovalo: 15331 lidí
„Od brzkého rána neřeší presstitutky a politické hyeny nic jiného, než jak odstranit prezidenta od ústavních rozhodovacích pravomocí. Je to naprosto nechutné. Až by si člověk řekl, že to jeho onemocnění nemusí být zase tak úplná náhoda. Pro srovnání si dovoluji nabídnout hospitalizace (včetně narkóz a umělých spánků) jeho před-předchůdce,“ napsal Markvart.

A připomněl, jak často býval v nemocnici Václav Havel, když byl prezidentem. Vzpomněl si celkem na 13 případů mezi lety 1990 až 2002.

Už v roce 1990 byl Havel na operaci břišní kýly. V roce 1996 byl hospitalizován se zánětem plic.

„Se zánětem plic byl hospitalizován na třetí chirurgické klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Operační tým profesora Pavla Pafka mu 2. prosince odebral polovinu pravé plíce, aby odstranil asi 15 milimetrů velký zhoubný nádor. Úřadovat začal 1. března 1997,“ popsal Markvart jednu z hospitalizací.

V roce 1998 Václav Havel pobýval v nemocnici opakovaně: v únoru, v dubnu a v květnu a později ještě v červenci a v srpnu.

V roce 2000 Havlovi operovali břišní kýlu. A v roce 2001 pobýval v nemocnici celkem čtyřikrát.

„Aktivoval někdo v této době článek 66?“ zeptal se na závěr. 

Povídání o Miloši Zemanovi a Václavu Havlovi

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

20:27 Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

Otevřel by trhy a na ministra zahraničí by povolal někoho zkušenějšího. Karel Krejza, poslanec občan…