Něco promineme, sliboval Babiš. A pak úřad rozdal pokuty za tři čtvrtě miliardy

02.04.2018 9:37

Nejprve premiér Andrej Babiš (ANO) sliboval, že jeho úředníci nebudou tak přísní. Nakonec za kontrolní hlášení padly pokuty za 763 milionů korun. Píše to server Echo24.cz.

Něco promineme, sliboval Babiš. A pak úřad rozdal pokuty za tři čtvrtě miliardy
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto

Jednadvacet tisíc pokut v celkové výši přes 763 milionů korun. Takový je „účet“ dvouletého fungování kontrolního hlášení DPH. Finanční správa zatím celkem vyinkasovala asi 200 milionů korun. Třetinu pokut pak úředníci odpustili, zbytek však stále vymáhají. 

Původní text ZDE

Jak uvádějí daňoví poradci, pokuty nejčastěji dostávají malí podnikatelé. Nejvyšší, padesátitisícová pokuta padla v asi osmi tisících případů. Ta se uděluje tehdy, nepodá-li podnikatel hlášení vůbec. 

Server Echo24.cz však také uvedl některé podle něj zbytečně vysoké a nesmyslné pokuty. „Například podnikatel v pohostinství dostal pokutu 30 tisíc korun, protože po něm chtěli úředníci potvrdit správnost zaslaných údajů, a on se k tomu dostal s dvoudenním zpozděním. Ačkoliv hlášení bylo v pořádku, pokutě se nevyhnul. Stejně vysokou pokutu dostal jiný podnikatel, který se v kontrolním hlášení spletl o necelých sedm korun a chybu neopravil včas,“ píše server. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

22:32 „Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

REPORTÁŽ „Komunistická soudružka mě naučila koktat a počurávat se,“ vzpomínal bývalý kastelán na pře…