Nedomnívám se, že nás bude koaliční smlouva limitovat, tvrdí hejtman Franc za ČSSD

15.01.2014 12:07 | Zprávy

Prezident Zeman v pátek jmenuje Bohuslava Sobotku premiérem. Jeho výtky k některým navrženým ministrům ale přetrvávají a Lubomír Franc (ČSSD) se našim stránkám svěřil nejen se svým názorem na postoj prezidenta a na rodící se koalici, řeč byla ale i o prioritách a plánech, které má jako senátor a hejtman Královéhradeckého kraje pro letošní rok.

Nedomnívám se, že nás bude koaliční smlouva limitovat, tvrdí hejtman Franc za ČSSD
Foto: tan
Popisek: Královéhradecký hejtman Lubomír Franc

Překvapilo vás, že po špatné zkušenosti s Věcmi veřejnými dali voliči tak silnou podporu novým hnutím ANO a Úsvit?

Po pravdě ano, překvapilo. Očekával jsem, že stabilní a prověřené politické strany dostanou více hlasů. Je to zřejmě určitý trend, který by ale nás politiky měl vést k zamyšlení. Měli bychom opět přesvědčit voliče o tom, že tradiční strany jsou největší zárukou dodržování demokratických principů.

Prezident Zeman se nechal slyšet, že v pátek jmenuje předsedu Sobotku premiérem. Jak ale celkově hodnotíte jeho projev k aktuální politické situaci a především jeho výtky k některým nominacím na ministry? Považujete je za dostatečné důvody k tomu některého z navržených ministrů nejmenovat?

Nemyslím si, že by mi příslušelo hodnotit kroky prezidenta republiky. Jsem ale každopádně rád, že Česká republika bude mít konečně po dlouhé době vládu, která vzešla z řádných voleb a má k rozhodování mandát občanů naší země.

Jak vnímáte uzavření koaliční smlouvy z pohledu programu a priorit ČSSD?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…