Nejde o vlastnění, ale užití majetku, hájil restituce kardinál Vlk

03.02.2014 17:43 | Zprávy
autor: pan

Téměř dvacet let stál v čele českých katolíků kardinál Miloslav Vlk a vedl jejich boj za vrácení majetku. Církev je ale za restituce kritizovaná, přitom podle Vlka nejde o vlastnění majetku, ale o nakládání s ním – a to církvi půjde.

Nejde o vlastnění, ale užití majetku, hájil restituce kardinál Vlk
Foto: kardinal.cz
Popisek: Kardinál Miloslav Vlk

„V Bibli sice je ‚blahoslavení chudí‘,“ připomínal ve Dvaceti minutách Radiožurnálu Miloslav Vlk, „ale také tam je ‚udělejte si přátele z mamony klamné‘.“ O chudé církvi přitom hovořil nový papež František.

Podle Vlka není nutně špatně, když církevní hodnostáři vlastní majetek. Záleží, jak s ním nakládají. „Otázka není vlastnění, ale užití toho majetku,“ připomněl kardinál. „Církev nesmí na tom majetku lpět,“ dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Mocní

Koho považujete za mocné, koho za zlo a koho a jak bychom měli porazit? Podle mě mocní měli moc vždy a ne že by ji nezneužívali. Zajímá mě, ale jak konkrétně jste myslel ten váš komentář v kontextu dnešní doby.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co kdyby k odsunu Sudeťáků nedošlo? Volání po sjednocení Německa včetně Česka. Z debaty historiků

22:00 Co kdyby k odsunu Sudeťáků nedošlo? Volání po sjednocení Německa včetně Česka. Z debaty historiků

„V případě sudetských Němců a jejich zástupců sebereflexe chyběla. Stavěli se do pozice pouze obětí …