Zákonodárci obdrželi speciální nabídku z elektronické pošty předsedy SPD Tomia Okamury v pondělí večer. Než přišlo však jeho vyjádření, že jde o podfuk, na sociální síti ji uveřejnili například poslanci Jan Čižinský (za KDU-ČSL), Mikuláš Ferjenčík (Piráti), Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) nebo Jan Chvojka (ČSSD)
Nyní tak své své účty na sociální siti Twitter místo vtipných informací o zvýhodněném sushi někteří z nich už zaplňují omluvami. Sám Ferjenčík po Okamurovo vyjádření neváhal upozornit, že pochybil v šíření lživé informace. Sype si popel na hlavu za to, že jej nenapadlo zkontrolovat hlavičku. Ve svém twitterovém komentáři tak zdůraznil, že jde o hoax, a připojil omluvu za to, že se zařadil mezi ty, kteří jej na sociální síti šířili dál mezi veřejnost.
Dodal však, že nad tím, že by šlo o lež, se vůbec nepozastavil, jelikož něco takového by jej od Okamury v podstatě vůbec nepřekvapilo. Zároveň část svedl i na neschopnost sněmovního e-mailu, že nezvládne odfiltrovat e-maily poslané z jiné domény. „Člověk se pořád učí, pardon,“ zpytoval svědomí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab