Nejnovější průzkum: Zeman je trojnásobně populárnější než Nečas

26.05.2013 19:29 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman se už po dvou měsících, které strávil v úřadu, stává nejdůvěryhodnějším ústavním činitelem. Podle květnového průzkumu společnosti SANEP se Zeman těší důvěře 59,3 procenta českých občanů. Naopak nejméně důvěryhodným se stal premiér Petr Nečas (ODS), který má důvěru necelé pětiny populace.

Nejnovější průzkum: Zeman je trojnásobně populárnější než Nečas
Foto: Hans Štembera
Popisek: I když se Miloš Zeman do Karla Schwarzenberga ve své řeči několikrát strefí

Prezident Miloš Zeman může být se svým působením v roli hlavy státu prozatím spokojený. Zatímco jeho předchůdce Václav Klaus měl v květnu loňského roku důvěru 41,2 procenta dotázaných, Zemanovi důvěřují téměř dvě třetiny obyvatel (59,3 %).

Zda si současný prezident udrží vysokou důvěru občanů i nadále, ukáží až další šetření. V poslední době byl totiž Zeman v médiích hodně kritizován v souvislosti s jeho vystoupením u korunovačních klenotů, kdy se spekulovalo o pravdivosti tvrzení, že onemocněl virózou. Vlnu kritiky sklidil také kvůli svému zdráhání udělit profesuru Martinu C. Putnovi.

Miloš Zeman v aktuálním průzkumu předstihl předsedu Ústavního soudu Pavla Rychetského, který s celkem 57,5 procenty obsadil druhé místo na žebříčku oblíbenosti. Oproti loňskému šetření si polepšil o 5,2 procenta. Jeho kredit u široké veřejnosti má stále stoupající tendenci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: adr

Taky by mě zajímalo, co bude s důchody

Ale ne teď, ale za 10-20-30 let? Bude na ně? Proč teď kritizujete vládu za důchody, když sami jste pro důchodovou reformu neudělali nic, ani teď ani když jste byli ve vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Účelovka vlády!“ Vondráček rozmetal korespondenční volbu: Milion hlasů doma nikoho nezajímá

9:06 „Účelovka vlády!“ Vondráček rozmetal korespondenční volbu: Milion hlasů doma nikoho nezajímá

Korespondenční volba pro Čechy v zahraničí? Vládní koalice ji protlačila, opozice bránila obstrukcem…