Nejoblíbenějším hejtmanem je liberecký Půta. Rathův nástupce propadl

07.03.2013 12:47

Podle průzkumu agentury SANEP je nejoblíbenějším hejtmanem lídr Libereckého kraje Martin Půta. Získat před 57 procent pozitivních hodnocení. Následuje jej Jihomoravský hejtman Martin Hašek a pražský primátor Bohuslav Svoboda.

Nejoblíbenějším hejtmanem je liberecký Půta. Rathův nástupce propadl
Foto: Redakce
Popisek: Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj)
reklama

Hašek dostal 52,2 procenta hlasů, Svoboda se dostal těsně nad polovinu. Primátor tak přišel o dřívější první místo, pokles preferencí ale příliš velký není. Čtvrtým nejlépe hodnoceným hejtmanem se v únoru stal opět staronový nejvyšší prˇedstavitel Plzenˇského kraje Milan Chovanec (ČSSD), který se ziskem 50,1 procenta.

Nejhůře skončila Olomouc a střední Čechy

Na páté příčce se aktuálně umístil se ziskem 46,9 procent kladných hlasů další ze staronových hejtmanů ČSSD, a to prˇedstavitel Jihočeského kraje Jiří Zimola. Vedle nového hejtmana Půty, který se hned po svém zvolení navíc ocitl v čele žebříčku oblíbenosti hejtmanů, je dalším překvapením i nově zvolený hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (44,2%).

Sedmé místo obsadil v únoru další sociálneˇdemokratický staronový prˇedstavitel kraje Vysocˇina Jirˇí Beˇhounek. Osmá prˇícˇka patrˇí aktuálneˇ noveˇ zvolenému sociálneˇdemokratickému hejtmanovi Pardubického Kraji Martinu Netolickému, který zacˇíná se ziskem 36.8% kladných hlasu°.

Na devátém místě skončil královéhradecký Lubomír Franc (34,2%), za ním skončil hejtman z Karlovarského kraje Josef Novotný (30,8%). Předposlední zůstal hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil se ziskem 27,3% kladných hlasů. Poslední místo obsadil středočeský Josef Řihák, kterému věří pouze 16,2 procenta lidí.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vidlák Hřib? Primátor skoro chytil facku. „Hovado, dob*tek“. Šikana a hulvátství? Přesná výpověď z radnice

8:45 Vidlák Hřib? Primátor skoro chytil facku. „Hovado, dob*tek“. Šikana a hulvátství? Přesná výpověď z radnice

Zastupitelka hlavního města Prahy Alexandra Udženija (ODS) se znovu pustila do křížku s pirátským pr…