Nejohroženější jsou paradoxně ti po dvou vakcínách, uvedl izraelský premiér

06.09.2021 18:55 | Zprávy

Izraelský premiér Naftali Bennett vyzdvihl, že země v rámci boje proti koronavirové epidemii již podala třetí dávku vakcíny více než dvěma milionům lidí, píše iDNES.cz. „Nejohroženější jsou paradoxně ti po dvou vakcínách,“ uvedl Bennett v rámci přání všeho nejlepšího k židovskému novému roku.

Nejohroženější jsou paradoxně ti po dvou vakcínách, uvedl izraelský premiér
Foto: Hans Štembera
Popisek: Očkování proti koronaviru, ilustrační foto

„Velmi důležitá věc, kterou si musí veřejnost uvědomit a kterou podle mého názoru většina lidí ještě nechápe: paradoxně jsou nyní nejzranitelnější skupinou lidé, kteří byli naočkováni dvěma dávkami, a třetí ne,“ varoval premiér Bennett své spoluobčany už před dvěma týdny.

„Je to proto, že žijí s pocitem, že jsou chráněni, protože dostali dvě dávky. Nechápou, že druhá dávka časem eroduje proti variantě delta a že je třeba je rychle naočkovat třetí dávkou,“ pokračoval.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

migranti

Podle vás nyní budeme moci účinněji prosazovat návraty nepřijatých migrantů, ale co EU udělala v boji s nelegální migrací, která je podle mě ten hlavní problém?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Světlem proti SPD: Hlavně světlo do hlav, přeje herec průvodu

18:20 Světlem proti SPD: Hlavně světlo do hlav, přeje herec průvodu

Nerudova ulice se ve středu večer stane místem průvodu, který chce vyjádřit podporu vládě bez SPD. M…