Nejsme lokajové Bruselu, bude Bobošíková volat na Merkelovou

19.03.2012 21:24

Demonstraci s názvem „Stop diktátu Bruselu!“ chystá Suverenita – Blok Jany Bobošíkové ku příležitosti návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové v České republice. Strana kandidátky na přímou volbu prezidenta chce významné světové političce ukázat svůj nesouhlas s politikou Evropské unie.

Nejsme lokajové Bruselu, bude Bobošíková volat na Merkelovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Bobošíková demonstruje před budovou vlády

Podle informací agentury Mediafax se protesty chystají před Pražským hradem i před sídlem vlády. Kromě předsedkyně strany se jich zúčastní také bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý.

Angelu Merkelovou čeká v Praze i jedno malé překvapení: Má to být jakési zhmotnění nejnovějších směrnic z oblasti zlepšování kvality života drůbeže a prasat, které podle strany nese vinu na zdražování potravin a zhoršování kvality života lidí. „Chceme, aby německá kancléřka jasně viděla, že ne všichni v České republice jsou nadšenými lokaji Bruselu a že ne všichni jsou spokojeni se současným stavem EU a politikou eurozony,“ vzkázala místopředsedkyně strany Jana Volfová.

Angelo, Češi jsou nespokojení!

Demonstrace se neomezí pouze na hlavní město. Ve všech krajských městech bude pokračovat kampaň s názvem „Nenuťte nám euro“. „Chceme, aby představitelé EU konečně začali řešit skutečné problémy EU, jako jsou demokratický deficit, nesmyslná multikulturní, přistěhovalecká, unifikační politika a dramatický pokles konkurenceschopnosti,“ vypočítala další cíle Jana Bobošíková.

„Chceme, aby konečně začali brát na vědomí i kritické názory a postoje občanů, jejichž důvěra v EU se dramaticky propadá a je na historickém minimu,“ dodala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: jhe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura to rozsekal na sjezdu: Největším nepřítelem demokracie jsou elity přisáté na veřejné peníze. Bruselofilové nás zničí

13:00 Okamura to rozsekal na sjezdu: Největším nepřítelem demokracie jsou elity přisáté na veřejné peníze. Bruselofilové nás zničí

Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) si na dnešní celostátní konferenci zvolí své vedení na příští…