Nejsou ti Češi přece jenom banda čuráků? okomentoval Jiří X. Doležal výsledky voleb

11.10.2016 14:31

Kontroverzní komentátor Reflexu Jiří X. Doležal dostál své pověsti a na svém facebookovém profilu po svém okomentoval výsledky krajských a senátních voleb. Rozpoutal tím rozsáhlou diskuzi, v níž mnozí vyjadřovali s komentátorem souhlas. Řada jiných mu ale také spílala.

Nejsou ti Češi přece jenom banda čuráků? okomentoval Jiří X. Doležal výsledky voleb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří X. Doležal
reklama

„Když přemýšlím nad výsledky voleb, napadá mne svatokrádežná myšlenka: Nejsou ti Češi přece jenom banda čuráků?“ zveřejnil Doležal v neděli na svém facebookovém profilu.

„Já s vámi málokdy souhlasím, ale ANO, jsme!“ připojila se k němu Pavla Švestková, které se vedle řady jiných uživatelů Facebooku nezamlouvá, že volby vyhrálo hnutí ANO Andreje Babiše.

Lubomír Urbánek zase lítostivě podotkl, že Doležalův komentář se nevztahuje pouze na Čechy. „Banda čuráků“ jsou prý i Moraváci a Slezané.

„A ty nejsi Čech?“ poukázal Michal Kuda na jistou slabinu v komentáři komentátora Reflexu.

Doležalův názor do jisté míry rozporoval Martin Pavlíček. „Ba ne, jsme jenom líní, hloupí a ustrašení,“ myslí si.

Mnozí na komentátorův jadrný počin reagovali se stejnou jadrností. „Mne opravdu Jiří nemůže urazit... Tento kavárenskopražský dienstbierista se sklony ke kalouskovské idiocii..., jenž v životě nevytáhl paty z Práglu, mi může skočit na cara a v životě nic nepochopí :-))),“ dal najevo svůj názor Horváth Kamil.

„Jirko, asi sis ubalil moc velkýho jointa... Přestaň se chovat jak opice, a když tě to tady tak sere, tak se sbal a vypadni ;-),“ vzkázala Doležalovi uživatelka Facebooku Verun Pacáková.

„Pokud jsou, jste jedním z nich, Jiří Doležal. A upřímně, nevím, proč vás takovýhle čurákoviny vůbec napadají, ledaže nenávist vůči Babišovi prostě zaslepuje,“ tuší Petr Bouda, který vidí v novinářově komentáři zásadní trhliny.

„V Jihomoravským kraji voliči volili Šimka (ANO) místo lháře Haška (ČSSD) – je to důkaz, že jsou voliči čuráci, protože potřetí za sebou nezvolili Haška? V Ústeckým kraji nezvolili voliči Foldynu (ČSSD) ani komanče, ale Urbánka (ANO) – chápu, strašní čuráci, ti voliči měli podpořit fandu Putina a nebo přímý pokračovatele KSČ. Totální debakl utrpěli nejrůznější „vlastenci“, DSSS a podobnej póvl – opět, čuráci Češi, že to nenaházeli Okamurovi a Vandasovi. Takhle by se dalo pokračovat déle, ale myslím, že k tomu není důvod. O tom, kdo je a kdo není čurák, nejlíp vypovídají podobný povolební fejsbůčkový statusy, jako je ten váš,“ míní Bouda.

Debatu čas od času rozsekly příspěvky v nadneseném žertovném duchu, jaký například předvedl Petr Břinčil: „Ty jo, já nevím, co furt máte proti údu. Jako že někdy visí?“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je tu nová Charta! Jan Rejžek ji šíří jako divý. Boj za demokracii pokračuje

20:19 Je tu nová Charta! Jan Rejžek ji šíří jako divý. Boj za demokracii pokračuje

Hudební i filmový kritik, novinář Jan Rejžek podpořil petici občanské iniciativy Charta 2020, jež ná…