Nelíbí se VV, že budou zastupitelství pod dohledem? Ptá se Uhl

09.11.2011 15:40

Místopředsedkyně vlády Karolína Peak se postavila proti dočasnému jmenování Stanislava Mečla do funkce pražského vrchního zástupce. Učinila tak pouhých 18 hodin před tím, než měl Mečla na post nastoupit. „Politička Peak svou „kritikou“ zasahuje do výlučné zákonné působnosti ministra a nejvyššího zástupce,“ psal Petr Uhl ve svém komentáři v deníku Právo.

Nelíbí se VV, že budou zastupitelství pod dohledem? Ptá se Uhl
reklama

„Není to poprvé, už se domáhala toho, aby návrhy na obsazení této funkce mohla zákonně posuzovat neformální vládní pracovní skupina," dodal Uhl. „Zeman navrhl ministrovi jen dočasné pověření, a ten mu vyhověl. Že není místopředsedkyni vlády Peak hanba zaměnit jejich zákonnou snahu předejít dvouvládí." Pospíšil se tak rozhodl vzhledem k tomu, že není jisté, zda Vlastimil Rampula se svým soudním odvoláním neuspěje.

Peak navrhovala, že by mohl funkci dočasně zastávat statutární zástupce, náměstek Libor Grygárek. „Mečl se ale má podle Zemánka zaměřit na vyšetřování závažných hospodářských zločinů, a podle něj právě tom dřívější vedení pochybilo. Kromě toho může Mečl aspoň zahájit potřebný dohled nad sedmi krajskými zastupitelstvími (včetně městského v Praze), který snad povede k tomu, že velcí zločinci budou důsledně stíháni. Nebo se to snad Peak a VV nelíbí?" zeptal se na závěr komentáře Uhl.

Čtěte více:

Na vrchním státním zastupitelství se vyšetřuje zločin. Prásknutí svědka

Pospíšil odvolal pražského vrchního zástupce Rampulu

Dienstbier: Odvolání vrchního státního zástupce Rampuly - pozdě ale přece

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor:
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

8:13 Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se domnívá, že by některé výrazy mohly pro svoji nevhodnost z…