Nelžete a toto udělejte. Očkování? Ne „Tečce“. Jiné doporučení

25.11.2021 14:21 | Ze sítí

Právník Ondřej Dostál, jenž se specializuje na zdravotnictví, se pravidelně na svém twitterovém profilu věnuje statistikám ohledně covidu-19. Dnes také přinesl jedno doporučení, kdy zkritizoval Tečku a naopak doporučil, na co by se mělo hledět.

Nelžete a toto udělejte. Očkování? Ne „Tečce“. Jiné doporučení
Foto: Repro Twitter
Popisek: Ondřej Dostál, Pirátský expert na zdravotnictví

„Čtvrtek 25. 11., data z reportu ÚZIS pro poslance a senátory. Nakažených celkem 18 428 (18 004 poprvé, 424 reinfekce), z toho: 12 685 neočko, neprodělali, dále 5319 očko, neprodělali, dále 335 neočko, prodělali, dále 89 očko, prodělali. Od voleb bylo pozitivně testováno 360 tis. lidí,“ poznamenal Dostál, jenž patřil mezi pirátské kandidáty na post ministra zdravotnictví. Ztroskotalo to však na faktu, že není očkován.

Dostál ve svém tweetu shrnul i hospitalizace. „Celkem 5886 (84 reinfekcí), na JIP 837 (5 reinfekcí) z toho: 3182 neočko, neprodělali (578 JIP), dále 2620 očko, neprodělali (254 JIP), dále 35 neočko, prodělali (1 JIP), dále 49 očko, prodělali (4 JIP). Poslední dny je víc očko-prodělal než neočko-prodělal, ale jde o malá čísla,“ zmínil Dostál.

V té souvislosti navrhl správný postup: „Zveřejnit zdrojová data ISIN a spočítat četnost a dobu nových infekcí od očko Astrou/Pfizer/Janssen/Modernou a/nebo od prodělání,“ domnívá se. ISIN je informační systém infekční nemoci.

Nesprávný postup pak vnímá v kampani Tečka. „Mylné info o trvání ochrany. Věřím, že nová vláda nebude chtít/netroufne si zdrojová data tajit,“ dodal Dostál.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pokud bude válka, chudí dojezdili. Benzin nad 45 korun, hrozbu ukázaly modely

9:53 Pokud bude válka, chudí dojezdili. Benzin nad 45 korun, hrozbu ukázaly modely

Ekonom Lukáš Kovanda se ve svém komentáři věnoval prognózám amerických bank, které upozorňují na to,…