Němci si pustili fotbal, pobodal je Afghánec. Předtím zavraždil krajana, potom šel po policistech

15.06.2024 20:08 | Zprávy

Tři Němce v německém Wolmirstedtu nedaleko Magdeburku v pátek večer pobodal 27letý Afghánec, který na ně zničehonic zaútočil, když se chystali společně sledovat zápas mistrovství Evropy ve fotbale na prostranství u rodinného domku. Afghánec, který předtím zavraždil svého 23letého krajana, měl následně ještě po obou činech zaútočit na policisty, kteří jej poté postřelili. Dle ministryně vnitra Saska-Anhaltska Tamary Zieschangové (CDU) šlo o „nepředvídatelný útok“. Policie zároveň tvrdí, že „nic nenasvědčuje“ tomu, že by byl útok nábožensky motivováván.

Němci si pustili fotbal, pobodal je Afghánec. Předtím zavraždil krajana, potom šel po policistech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá policie

Zastřelený 27letý Afghánec podle německých policistů trojici lidí zranil na soukromé oslavě mistrovství Evropy ve Wolmirstedtu v Sasku-Anhaltsku krátce po výkopu prvního utkání již poté, co předtím dle magdeburského státního zastupitelství pobodal muže v nedalekém panelovém sídlišti.

Německý Welt píše, že první oběť a údajný pachatel mají být údajně oba Afghánci. V tiskové zprávě stendalské policejní stanice se uvádí věk útočníka 27 let a jeho oběti prý bylo 23 let. Napadená trojice pak byla německé národnosti.

Zpravodajský server stanice ARD Tagesschau dále popisuje, že muž v sobotu odpoledne měl po zavraždění svého afghánského krajana a útoku na Němce slavící fotbalové mistrovství u svého rodinného domku ještě napadnout policisty nožem.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radek Kotas

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Biden ze hry: Asi je hotovo, Trump si může mnout ruce, soudí profesor

23:24 Biden ze hry: Asi je hotovo, Trump si může mnout ruce, soudí profesor

Konec snahy prezidenta USA Joea Bidena o své znovuzvolení přivítalo mnoho vlivných tváří Demokratick…