Němcová: Zeman podvrací ústavní systém

26.09.2019 13:40 | Zprávy

Na slova poslankyně za ANO Zuzany Ožanové o nedostatcích senátorské žaloby, kdy citovala Aleše Gerlocha, se snesla spousta kritiky. Vyjádřila se Miroslava Němcová, avšak i pirát Jan Lipavský. Gerloch prý přednášel neostalinistickým dialektem, řekl Lipavský, a znamená to neonormalizační pořádky Babiše a Zemana. A co Němcová? Přečtěte si.

Němcová: Zeman podvrací ústavní systém
Foto: Hans Štembera
Popisek: Profesor Aleš Gerloch

„Děkuji za slovo. Chtěla bych se vyjádřit k tomu, co zde citovala paní poslankyně Ožanová v textu pana doktora Gerlocha, kdy podle něj neexistuje definice hrubého porušení Ústavy. Chtěla bych zde odkázat na to, že výklad tohoto termínu poskytli ústavní experti Jan Kysela, Jan Wintr, myslím, že to bylo v roce 2017, kdy konstatují, že hrubým porušením ústavy se rozumí jednorázové porušení pravidla či principu zásadní důležitosti, ale taky opakované porušení Ústavy, které ve svém důsledku podvrací ústavní systém. Tak k tomu toto doplním,“ řekla Němcová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: tle

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Zajímalo by mě, s kým byste případně šli do koalice?

Protože teď všechny vaše koaliční partnery dost ostře kritizujte. Hlavně STAN a ODS. Zajímá mě, zda jsou pro vás přijatelní jako koaliční partneři? Protože jestli ne, tak s kým jiným byste do koalice šli? Nebo jste usoudili, že bude jen opoziční stranou, jako třeba SPD, které to evidentně vyhovuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V ČT Rajchla utnuli, tak to řekl v Boleslavi. Natvrdo

12:00 V ČT Rajchla utnuli, tak to řekl v Boleslavi. Natvrdo

Jindřich Rajchl vystoupil v rámci předvolebního turné „Revoluce zdravého rozumu“ v Mladé Boleslavi, …