Němeček sloužil Babišovi jako takový fackovací panák, říka Kubek

18. 11. 2016 6:10

Prezident České lékařské komory Milan Kubek přivítal konec ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD). Tento šéf resortu prý sloužil jen jako fackovací panák Andreji Babišovi (ANO). Němeček to ve vládě neměl snadné, ale přesto se měl snažit udělat víc.

Němeček sloužil Babišovi jako takový fackovací panák, říka Kubek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéf České lékařské komory Milan Kubek

„Kritizovali jsme počínání pana ministra Němečka dlouhodobě. Česká lékařská komora už před rokem na svém sjezdu za jeho přítomnosti přijala usnesení, že není spokojena s prací ministerstva zdravotnictví. Pan ministr to tehdy obrátil v žert a řekl, že on sám také není spokojený s prací svého ministerstva, ale my jsme očekávali, že se situace za rok zlepší,“ zahájil rozhovor pro server Aktuálně.cz Kubek.

Bohužel se nezlepšilo nic a ČLK dokonce v letošním roce varovala občany, že už není schopná garantovat odpovídající lékařskou péči všem lidem. „Vyjmenovali jsme příčiny personální devastace českého zdravotnictví,“ připomněl také Kubek. Zásadním problémem jsou nízké platy lékařů, kteří jsou navíc nuceni pracovat přes čas, a porušovat tak zákoník práce. K dovršení všeho zlého jsou prý čeští lékaři a sestry vzděláváni tak chaoticky, že je strašně obtížné se v celém systému vyznat.

Celý rozhovor naleznete zde.

Pravda, ministr Němeček nemůže podle Kubka za všechny problémy zdravotnictví, řadu z nich zdědil, ale měl je řešit. Měl se o to pokusit i navzdory různým sporům s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO).   

„Beru to tak, že pan Němeček sloužil celou dobu panu Babišovi jako takový fackovací panák. Na to ovšem doplácelo zdravotnictví. Rozumím tomu, že se pan premiér snaží tuto situaci řešit. Za zajištění zdravotní péče pro občana zodpovídá celá vláda, bez její podpory se ministr zdravotnictví neobejde. A já přeji řediteli Ludvíkovi, aby jako ministr zdravotnictví tuto podporu měl,“ poznamenal na adresu nového šéfa zdravotnictví Miloslava Ludvíka. Ať už je Ludvík jaký chce, jedno mu prý nelze odepřít. V Nemocnici Motol dokázal, že uměl najít peníze a snad je dokáže najít i ve svém resortu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dublin IV nám vnutí za každou cenu, to jsem slyšel v Bruselu. Czexit se blíží, přivezl nové informace senátor

9:50 Dublin IV nám vnutí za každou cenu, to jsem slyšel v Bruselu. Czexit se blíží, přivezl nové informace senátor

Místopředseda zahraničního výboru Senátu za ODS Tomáš Jirsa se v dnešním Právu vyjádřil k Czexitu. P…