Německá Levice má nový nápad: Zrušit ve vlacích první třídu, ať se nikdo nepovyšuje

16.08.2019 16:03

Německá radikální Levice přišla s myšlenkou, že všichni lidé mají mít stejně, alespoň pokud jde o vlakovou dopravu. Poslanec volá po zrušení první třídy ve vlacích a po stejných službách za stejné ceny pro všechny. Poslanec tímto svým návrhem navazuje na požadavky členů z hnutí Fridays For Future. kteří o školních pátcích místo sebevzdělávání volali v ulicích měst po záchraně Země.

Německá Levice má nový nápad: Zrušit ve vlacích první třídu, ať se nikdo nepovyšuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Velvyslanectví Německé spolkové republiky v Praze
reklama

Poslanec německé krajně levicové Dile Linke (Levice) Bernd Riexinger je přesvědčen, že by se všichni lidé měli mít stejně, alespoň pokud jde o regionální vlakovou dopravu v Německu. Jak si tuto rovnost představuje v praxi? Ve vlacích y měla být zrušena první třída a všichni cestující by měli mít nárok na tytéž sužby.

„Lidé stojí na chodbách, zatímco v první třídě je spousta volného prostoru. Všechny vagony by měly být otevřené všem, abychom měli ve vlaku větší kapacitu. A to bez toho, aby lidé museli zaplatit víc,“ uvedl Riexinger. Jeho slova českým čtenářům přinesl server iDNES.cz

Není přitom bez zajímavosti, že poslanec svým návrhem navazuje na nápad studentů protestujících každý školní pátek v ulicích měst z hnutí Fridays For Future, kteří by rádi zrušili německou vnitrostátní leteckou dopravu a lidi poslali do vlaků, protože cestování vlakem je ekologičtější.

Němečtí vlakoví dopravci i pravicoví politici nápad Riexingera odsuzují. Mají pocit, že se snaží o návrat k socialismu. V kapitalismu to chodí tak, že kdo si připlatí, má nárok na to cestovat ve vagonech, kde je více místa, např. na dlouhých trasách. A pokud se ve druhé třídě lidé tlačí, mohou Německé dráhy připojit další vagony.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Cikáni mi rozmlátili hubu, kde jste byli?!“ Zaplaťte a jděte, řekla policie. A dál? Hamáček se osype

11:00 „Cikáni mi rozmlátili hubu, kde jste byli?!“ Zaplaťte a jděte, řekla policie. A dál? Hamáček se osype

Buď začíná přibývat otevřených restaurací a hospod nebo alespoň incidentů s nimi. Kromě restaurace U…