Německá obec tři neděle po povodních: Vykašlali se na nás, všichni. Ani starostu jsme neviděli

06.08.2021 7:01 | Zprávy
autor: rak

I tři týdny po hrůzných povodních v Německu některá z postižených míst vypadají téměř totožně jako po katastrofě. Že byli bez pomoci státu zanecháni napospas, si stěžují obyvatelé městečka Bad Neuenahr-Ahrweiler, které stále nemá elektřinu či alespoň pitnou vodu. Místním nikdo nepřijel pomoci s obnovou a mnozí mají navíc ani nemohou zničené byty uklidit svépomocí, do prošetření pojišťovny to mají zakázané. Informoval o tom týdeník Focus.

Německá obec tři neděle po povodních: Vykašlali se na nás, všichni. Ani starostu jsme neviděli
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Povodně v Německu v červenci 2021

Záběry, které Focus přinesl, ukazují zkázu, ze které by málokdo tušil, že se nejedná o stav pár dnů po katastrofě. 21 dnů od katastrofálních záplav do regionu stále nedorazila pomoc pro postižené záplavami, kterou místní stále nutně potřebují. Lidé mají stále zaplavené sklepy, byty plné bahna a všude jsou trosky.

Místo pomoci naopak přišlo několika lidem varování, aby se do obnovy svých domovů nepokoušeli pouštět ani sami. Jak informoval server, tak totiž některé společnosti, které vlastní byty, zakázaly lidem uklízet a dávat byty do pořádku, dokud se nevyřeší papírování ohledně pojištění. Jak dlouho to potrvá, nikdo neví, dosud totiž z pojišťovny událost nikdo nepřišel zdokumentovat.

Jeden z místních reportérovi Focusu ukázal, jak nyní vypadá jeho přízemní byt. V kuchyni stojí naftový agregát, kterým se snaží vysušit stěny. V obývacím pokoji se hromadí pytle na odpadky a deky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Svěřenecký fond

Jak to doopravdy je? Vy jste tvrdil, že Agrofert svěříte do svěřeneckého fondu, což se zatím nestalo. Proč? A taky jste tvrdil, že vašim dětem připadne až po vaší smrti, ale prý to bude možné už poté, co skončíte ve funkci a dokonce z vás budou moci udělat správce. Je to pravda nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Živě z Bruselu: „Vy jste tak marná, že vás ani Rusko nechce“

13:39 Živě z Bruselu: „Vy jste tak marná, že vás ani Rusko nechce“

Před kamerami CNN Prima News to vřelo. Komunistická europoslankyně Kateřina Konečná si tvrdě vjela d…