Německá rodina opustila svoji zemi kvůli uprchlíkům. A teď se podržte, kde požádala o azyl

10.08.2016 13:19

Historie nezná příliš případů, kdy občané Německa dobrovolně emigrovali do Ruska. Jednou z výjimek jsou Andre a Carola Griesbachovi, kteří se vydali začít nový život v Moskvě i se svými dvěma dcerami a čtyřmi vnoučaty.

Německá rodina opustila svoji zemi kvůli uprchlíkům. A teď se podržte, kde požádala o azyl
Foto: kremlin.ru, tan
Popisek: Vladimir Vladimirovič Putin, prezident Ruské federace

Jako hlavní důvod uvádí rodina skutečnost, že v Německu již není bezpečno. Ruským úřadům ve své žádosti sdělili, že v Německu vládne diktatura, ve které není možné vychovávat děti. Cestu do 2300 kilometrů vzdálené Moskvy absolvovali ve svém obytném automobilu značky Volkswagen. V Rusku již tráví mnoho měsíců, ale zatím jim úřady přidělily pouze ubytovací prostory v malém motelu u lesa mimo hlavní město Ruska.

Jednapadesátiletá Carol a její o šest let mladší manžel Andre si stěžovali na masovou migraci, nedostatek demokracie, nucené očkování a také přílišný důraz na sexuální výchovu ve vzdělávacím systému. „Lidé po celém světě si myslí, že v Německu vládne demokracie. Tak to ale bohužel není. Současné Německo je morálně zkažená země a naše společnost je naprosto rozvrácená. Naopak ruská společnost je na tom mnohem lépe. Putin je ideální příklad vůdce,“ tvrdí pan Griesbach.

Celý text v angličtině najdete ZDE

Putina považuje celá rodina za většího demokrata než kancléřku Merkelovou, které vyčítají zejména její příliš liberální přistěhovaleckou politiku. „Ona a další politici do země pozvali obrovský počet přistěhovalců, což působí problémy a může vygradovat až v zahájení války. A přesně to si vláda také přeje. Žádná jiná země nepřijímá uprchlíky v tak masivním měřítku. Německo platí za všechny americké intervence, konflikt v Sýrii a další hlouposti,“ říká hlava rodiny.

Paní Griesbachová dodává, že se bojí o budoucnost svých dětí. „Všichni víme, jak informují média o migrační krizi a trestných činech spáchaných uprchlíky. Jen velmi zřídka o těchto záležitostech napíšou. V Německu už prostě není bezpečno pro děti ani ženy. Také policisté nechají vyjít na světlo případy trestných skutků páchaných žadateli o azyl jen občas. Ať už kvůli tomu, že jim v tom brání nastavení systému, či jsou napadáni tzv. žadateli o azyl.“

Oba manželé však tvrdí, že obecně proti žadatelům o azyl nic nemají a podle jejich názoru by se jim pomáhat mělo. Jak píše The Express, přes jejich dlouhý seznam důvodů v žádosti o azyl je příslušné úřady odmítly registrovat jako plnoprávné žadatele o azyl s vysvětlením, že je Německo bezpečnou zemí. Rodina Griesbachových si však trvá na tom, že minimálně od své účasti na protestu proti německé vládě z podzimu 2013 si o svoji bezpečnost dělala starosti. Jelikož nemají v Rusku status uprchlíka, musí se němečtí emigranti spoléhat na podporu ruského obyvatelstva.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

aktivistická politika STAN

To jste zhodnotil přesně, i já jsem z vývoje hnutí jako její (nyní už bývalý) volič zklamaný. Čím ale mslíte, že to je, že se tak odchílila od svých kořenů? Je za tím nové vedení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

17:56 Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela nejdříve v neděli, tedy den po volbách, v pořadu Otázky Václ…