Německo: Žena jela na kole do práce, ale přišla o kolo a navíc prožila minuty hrůzy

31. 7. 2018 9:51

Německý deník Augsburger Allgemeine informuje o případu znásilnění, kterého se dopustil žadatel o azyl z Gambie. Spravedlnosti unikal pouze několik málo hodin a nyní již sedí ve vyšetřovací vazbě.

Německo: Žena jela na kole do práce, ale přišla o kolo a navíc prožila minuty hrůzy
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Stany si uprchlíci rozestavili hned na několika ulicích. Tábory migrantů ze Středního východu a z Afriky vyrostly odděleně

K incidentu došlo před několika dny časně zrána, kdy jela jednadvacetiletá žena z Memmingerbergu na kole do práce. V jednu chvíli jí však zahradil cestu neznámý muž. Následně ženu z kola srazil k zemi a ženu znásilnil. Po spáchání trestného činu nasedl na její kolo a z místa činu odjel. Sexuálně zneužitá žena poté došla do práce pěšky a svěřila se s děsivým zážitkem své kolegyni. Společně poté kontaktovaly policii a ta po podezřelém vyhlásila pátrání.

Fotogalerie: - Maláčová v sedle

Premiér Andrej Babiš uvedl do funkce ministryni pr...
Premiér Andrej Babiš uvedl do funkce ministryni pr...
Premiér Andrej Babiš uvedl do funkce ministryni pr...
Premiér Andrej Babiš uvedl do funkce ministryni pr...
Premiér Andrej Babiš uvedl do funkce ministryni pr...
Premiér Andrej Babiš uvedl do funkce ministryni pr...

Anketa

Má ještě cenu vyšetřovat dnes velké hospodářské kauzy 90. let?

97%
3%
hlasovalo: 6728 lidí

Po několika hodinách se podařilo hlavního podezřelého zajistit v uprchlické ubytovně v blízkém Memmingenu. Následná kontrola jeho dokladů ukázala, že se jedná o dvaadvacetiletého žadatele o azyl z Gambie. Veškeré důkazy hovořily od začátku proti podezřelému a na základě prvotního vyšetřování tak mohl okresní soud v Memmingenu vydat předběžné opatření k zadržení mladého afrického násilníka.

Muž tak byl obviněn ze sexuálního zneužití a vzat do vazby z obav, že by mohl utéci. Jak hlásí deník Augsburger Allgemeine, při prvním předvedení před vyšetřujícího soudce se africký násilník k obvinění ze znásilnění nevyjádřil. V průběhu prvních hodin vyšetřování se ukázalo, že občan Gambie měl problémy se zákonem již několik hodin před znásilněním. Podle policie má na svědomí násilné chování a sexuální obtěžování.

Násilného chování se měl dopustit přímo v zařízení pro uprchlíky, když demoloval dveře. Vedení uprchlické ubytovny přivolalo policisty, kterým se podařilo viditelně opilého muže zpacifikovat. Vedle ničení majetku ještě stačil gambijský násilník obtěžovat o rok starší ženu, které se nevhodně dotýkal na stehně. „Vyšetřovatelé jej umístili do vazby a Afričan byl předveden před soud. Později však byl propuštěn na svobodu.“

Po spáchání znásilnění se však na svobodu jen tak brzy nedostane a s největší pravděpodobností jej čeká několik let ve vězení. Stejně jako stejně starého Gambijce, jehož případ řešily soudy před několika málo měsíci. Jednadvacetiletý africký násilník tehdy čelil obvinění ze dvou dokonaných a dalších dvou pokusů o znásilnění. V polovině dubna byl obžalovaný odsouzen k šesti a půl rokům vězení.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman zesměšnil ODSáka, co ho chtěl zabít. I šéfa ODS Fialu a demonstranty proti Benešové

10:42 Zeman zesměšnil ODSáka, co ho chtěl zabít. I šéfa ODS Fialu a demonstranty proti Benešové

Celostátní sněm Hospodářské komory ČR nabídl prostor k projevu také prezidentu Miloši Zemanovi. Ten …