Německo jde úplně do kopru. Persony tamního soudnictví se chytají za hlavu nad Merkelovou a uprchlíky

15.01.2016 20:43

Bývalý předseda německého ústavního soudu Hans-Jürgen Papier řekl, že Německo jako stát naprosto selhalo. Zcela rezignovalo na vlastní zákony a ochranu hranic. Kriticky se na adresu vlastní země vyjádřil i bývalý soudce spolkového ústavního soudu Udo di Fabio. Informuje web Česká justice.

Německo jde úplně do kopru. Persony tamního soudnictví se chytají za hlavu nad Merkelovou a uprchlíky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německo, jak jej možná neznáte

Dva bývalí vysoce postavení soudci se pustili do německého státu. Ten podle nich zcela selhává v uplatňování zákonů a zemi jako takové hrozí ztráta integrity. Papier tvrdí, že po útocích v Kolíně nad Rýnem došlo také k velké změně nálady veřejnosti. Stát selhal jako „garant svobody a bezpečnosti občanů“.

Papier by si představoval přísnější „zákony pro zločinné cizince“ a jejich rychlejší deportaci, není to však řešením problému. „Ještě nikdy nebyla v právním řádu Spolkové republiky Německo trhlina mezi právem a realitou tak hluboká jako nyní. To nelze v dlouhodobém horizontu akceptovat. Jde o křiklavé selhání politiky,“ řekl Papier.

Celý text zde

Vláda podle něj „překročila hranice“, jelikož přestala uplatňovat vlastní zákony. „Azylová a uprchlická politika už dlouho trpí, protože se nerozlišuje mezi individuální ochranou před pronásledováním na jedné straně a řízenou přistěhovaleckou politikou z ekonomických důvodů na straně druhé.“

Papier tvrdí, že Merkelová musí nutně rozlišovat mezi azylovou a přistěhovaleckou politikou a „zabezpečit vnější hranice země“. Není ani proti dočasnému pozastavení schengenského prostoru. „Máme prostor nezákonnosti v ochraně vnějších hranic, to nesmí být,“ řekl.

Limit pro počet přijatých uprchlíků podle něj není na místě, stačí jen dodržovat a uplatňovat vlastní zákony. To je však v rukou politiků, nikoliv zodpovědnost Spolkového ústavního soudu.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dobré bydlo v Senátu. Další příběhy „Vystrčilova profesora“

8:36 Dobré bydlo v Senátu. Další příběhy „Vystrčilova profesora“

Z pražské právnické fakulty do sídla Senátu dojdete kolem Rudolfina a přes most rychlou chůzí za des…