Německo jde úplně do kopru. Persony tamního soudnictví se chytají za hlavu nad Merkelovou a uprchlíky

15. 1. 2016 20:43

Bývalý předseda německého ústavního soudu Hans-Jürgen Papier řekl, že Německo jako stát naprosto selhalo. Zcela rezignovalo na vlastní zákony a ochranu hranic. Kriticky se na adresu vlastní země vyjádřil i bývalý soudce spolkového ústavního soudu Udo di Fabio. Informuje web Česká justice.

Německo jde úplně do kopru. Persony tamního soudnictví se chytají za hlavu nad Merkelovou a uprchlíky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německo, jak jej možná neznáte

Dva bývalí vysoce postavení soudci se pustili do německého státu. Ten podle nich zcela selhává v uplatňování zákonů a zemi jako takové hrozí ztráta integrity. Papier tvrdí, že po útocích v Kolíně nad Rýnem došlo také k velké změně nálady veřejnosti. Stát selhal jako „garant svobody a bezpečnosti občanů“.

Papier by si představoval přísnější „zákony pro zločinné cizince“ a jejich rychlejší deportaci, není to však řešením problému. „Ještě nikdy nebyla v právním řádu Spolkové republiky Německo trhlina mezi právem a realitou tak hluboká jako nyní. To nelze v dlouhodobém horizontu akceptovat. Jde o křiklavé selhání politiky,“ řekl Papier.

Celý text zde

Vláda podle něj „překročila hranice“, jelikož přestala uplatňovat vlastní zákony. „Azylová a uprchlická politika už dlouho trpí, protože se nerozlišuje mezi individuální ochranou před pronásledováním na jedné straně a řízenou přistěhovaleckou politikou z ekonomických důvodů na straně druhé.“

Papier tvrdí, že Merkelová musí nutně rozlišovat mezi azylovou a přistěhovaleckou politikou a „zabezpečit vnější hranice země“. Není ani proti dočasnému pozastavení schengenského prostoru. „Máme prostor nezákonnosti v ochraně vnějších hranic, to nesmí být,“ řekl.

Limit pro počet přijatých uprchlíků podle něj není na místě, stačí jen dodržovat a uplatňovat vlastní zákony. To je však v rukou politiků, nikoliv zodpovědnost Spolkového ústavního soudu.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

16:06 EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

Nákup víceúčelových vrtulníků pro armádu by mohl být v ideálním případě zadán v létě. Po jednání sně…