Německo je sjednocené, ale Němci ještě ne, řekla Merkelová k výročí

6. 10. 2019 19:45

Němci si 3. října připomněli 29. výročí znovusjednocení západní a východní části Německa. Dlouholetá kancléřka Angela Merkelová při příležitosti oslav sjednocení konstatovala, že země sice sjednocená je, ale Němci stále ještě sjednocení nejsou.

Německo je sjednocené, ale Němci ještě ne, řekla Merkelová k výročí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Angela Merkelová
reklama

Musíme se všichni v politice i ve společnosti učit porozumět tomu, že německá jednota pro mnoho lidí ve východoněmeckých spolkových zemích není jen pozitivní zkušeností, a proč tomu tak je,“ řekla Merkelová. Českým čtenářům její slova zprostředkoval server Novinky.cz.

Merkelová varovala, že Němci pocházející z někdejší komunistické Německé demokratické republiky se i dnes cítí jak občané druhé kategorie. Sama Merkelová přitom žila mnoho let ve východním Německu, takže je příkladem ženy, která ve znovusjednocené zemi dokázala uspět, ačkoli byla desítky let nucena žít za Berlínskou zdí.

Východní Němci si podle současné kancléřky zaslouží obdiv za to, jak se v roce 1989 přihlásili o svobodu. Statisíce lidí v ulicích měst bývalé Německé demokratické republiky podle Merkelové napomohli pádu nechvalně proslulé Berlínské zdi. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…