Německo je šokováno. Afghánský migrant ubodal patnáctiletou brigádnici v obchodě

28.12.2017 8:28

Včera se opět potvrdilo, že zejména afghánští migranti představují vážnou hrozbu pro bezpečnost obyvatel v západoevropských zemích. Aktuální případ skončil vraždou mladé německé dívky.

Německo je šokováno. Afghánský migrant ubodal patnáctiletou brigádnici v obchodě
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Přes dva tisíce uprchlíků, co musely opustit vysídlovanou calaiskou džungli, se usadily v desátém pařížském okrsku kolem stanice metra Stalingrad
reklama

Především v uplynulých dvou letech došlo v Německu a Rakousku k mnoha případům násilné trestné činnosti, za kterou nesou odpovědnost migranti z Afghánistánu. V Rakousku před nedávnem vyšetřovatelé veřejně připustili, že právě afghánští migranti patří vůbec k nejproblematičtějším ze všech národnostních menšin, jejichž příslušníci se ucházejí o azyl v zemi. Vzhledem k podílu na celkové populaci se Afghánci nadstandardně podílejí zejmén na sexuálních deliktech.

Asi nejznámějším případem je znásilnění a vražda německé studentky, kterou spáchal loni na podzim poblíž německého Freiburgu afghánský migrant. Od září s ním probíhá soudní proces, který německá veřejnost sleduje s mimořádnou pozorností. Před několika dny byl zase v Lipsku chycen afghánský migrant, který dlouhé měsíce v ulicích města obtěžoval ženy.

V sousedním Rakousku zase policie dopadla v uplynulém měsíci jednadvacetiletého Afghánce, který čelí obvinění z několika pokusů a minimálně jednoho dokonaného znásilnění. Rovněž v listopadu byl ve Vídni odsouzen ke třem a půl rokům vězení jiný afghánský žadatel o azyl, který se pokusil za bílého dne znásilnit mladou ženu. U soudu se hájil tím, že „slyšel hlasy“ a nedokázal se ovládnout při pohledu na její polonahé tělo v bikinách.

Policie v Rakousku a Německu eviduje desítky podobných případů, které skončily pro oběti těžkým traumatem. Aktuální případ z německého Kandelu ve spolkové zemi Porýní-Falcku však skončil úmrtím patnáctileté dívky. Vyšetřování je v plném proudu a policie dosud médiím a veřejnosti neposkytla příliš informací. Nicméně je prozatím zřejmé, že německou dívku ubodal nožem přibližně stejně starý mladík z Afghánistánu.

K vraždě došlo v drogerii, kde patnáctiletá dívka působila jako brigádnice. Oba mladí lidé se podle dosavadní vyšetřovací verze neznali a těsně před incidentem mezi nimi došlo k hádce. Mladá německá dívka byla nakonec pobodána a skončila s těžkými zraněními v nemocnici, kde nakonec několik málo hodin po převozu také zemřela. Dnes by se měl celý případ dostat k soudu v okresním městě Landau.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Profesor Flegr se s tím opět nepáral: S dětmi by se mělo zacházet jako s nebezpečným odpadem

9:21 VIDEO Profesor Flegr se s tím opět nepáral: S dětmi by se mělo zacházet jako s nebezpečným odpadem

Podle evolučního biologa a parazitologa Jaroslava Flegra bude o rozvolňování opatření a o případném …