Německo se zaměří na kybernetickou bezpečnost

31.07.2020 14:54

Německo 1. července převzalo půlroční předsednictví v Radě EU. Vzhledem k pandemii koronaviru se chce zaměřit především na hospodářskou a sociální obnovu, plánuje také pokročit při řešení dalších důležitých témat, jako jsou například klimatické změny, migrace, digitalizace či kybernetická bezpečnost.

Německo se zaměří na kybernetickou bezpečnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace v Německu, ilustrační foto
reklama

Anketa

Chcete, aby Česká republika ratifikovala Istanbulskou úmluvu?

2%
98%
hlasovalo: 29927 lidí
V otázce kybernetické bezpečnosti spolková vláda požaduje úzkou evropskou koordinaci. Vláda zvolila přístup, ve kterém přizpůsobuje bezpečnostní požadavky pro operátory mobilních sítí aktuálním bezpečnostním výzvám.
 
Tyto požadavky platí stejně pro všechny poskytovatele a výrobce. K rozšíření nových mobilních sítí 5G jsou zapotřebí vysoké bezpečnostní standardy, které musí být projednány s evropskými partnery. Za tímto účelem si Německo vyměňuje myšlenky se svými evropskými partnery, zejména s Francií. Evropská komise již také doporučila, aby EU jednala společně v oblasti bezpečnosti sítí 5G. 
 
„Myslím, že riziko je zvládnutelné. V zásadě existují dvě obavy: Za prvé, špionáž - tj. že data budou nedobrovolně odváděna pryč. Tomu můžeme čelit vylepšeným šifrováním. Druhou je sabotáž - tj. vzdálená manipulace se sítěmi nebo dokonce jejich vypnutí. Toto riziko můžeme minimalizovat tím, že se v kritických oblastech nespoléháme výhradně na jednoho dodavatele,” uvedl pro německý deník Der Spiegel Arne Schönbohm, vedoucí německého Federálního úřadu pro bezpečnost informačních systémů.  
 
Zde nutno podotknout, že z budování 5G infrastruktury se Německo rozhodlo nevyloučit společnost Huawei. 
 
Namísto vyloučení dodavatelů formuje Německo jasný a striktní set bezpečnostních pravidel, kterými musí projít každý dodavatel technologií. Pouze pokud pravidlům nedostojí, nebude operátorům dovoleno odebírat jeho technologie.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drobáky jim nedala, ale vytáhla kilo. Xaver s Pohlreichem a historka o známé herečce

14:50 Drobáky jim nedala, ale vytáhla kilo. Xaver s Pohlreichem a historka o známé herečce

Xaver si znovu pozval vyhlášeného restauratéra Zdeňka Pohlreicha, aby dokončil diskusi o spropitném.…