Německý deník odhaluje tajnou a šokující zprávu ohledně identifikace uprchlíků. Jedná se až o 700 tisíc lidí

04.07.2017 8:33 | Zprávy
autor: pro

Deník Der Welt upozorňuje na rozsáhlé chyby, kterých se dopustil Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF). Jak ukazuje tajná zpráva, tisícům žadatelů o azyl nebyly odebrány otisky prstů. Systém bezpečnosti tak dostává vážné trhliny.

Německý deník odhaluje tajnou a šokující zprávu ohledně identifikace uprchlíků. Jedná se až o 700 tisíc lidí
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Rozdávající oběd

Ačkoli kancléřka Angela Merkelová vždy vehementně odmítá, že by nově příchozí migranti měli cokoli společného s terorismem, Der Welt tvrdí něco jiného. „Migrační krize začíná být pomalu, ale jistě čím dál tím více spojována s teroristickými hrozbami. Několik atentátníků z Paříže se dostalo na kontinent díky statusu uprchlíka. To samé lze říci v případě atentátníků z Würzburgu a Ansbachu. V neposlední řadě také o Anisi Amrimu, který spáchal zatím největší útoky v Německu.

Jeden z vysokých úředníků BAMF se dle zjištění Der Welt nechal slyšet, že BAMF nemůže suplovat úlohu policie. „To je na jednu stranu pravda. Ovšem ministr vnitra Thomas de Maizière před časem hovořil o tom, že Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky musí dodržovat své povinnosti i v oblasti bezpečnosti. Zmocněnec vlády pro uprchlíky Frank Jürgen Weise přitom dnes tvrdí, že u asi 700 000 migrantů nebyla jasně určena jejich identita.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bezpečné země

Kdo a podle čeho rozhoduje o tom, jaká země bude označená za bezpečnou? A co vůbec nechápu, v čem je pro nás bezpečnější, že se u lidí, kteří budou z jakýchsi bezpečných zemí přicházet zrychlí azylové řízení? Já mám pochybnosti, že zrychlení povede k větší efektivně, spíš to obecně bývá naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

EU by měla změnit postoj k Rusku, říká Drulák

21:16 EU by měla změnit postoj k Rusku, říká Drulák

Bývalý diplomat a předseda spolku Svatopluk Petr Drulák v rozhovoru pro Startitup mluvil o fanatismu…