Nemilosrdný výzkum: Ťok z vlády ven. Hamáčka, Staňka nebo Schillerovou čísla potěší

08.02.2019 8:00

ParlamentníListy.cz mají k dispozici aktuální průzkum na téma výměny ministrů. Jednoznačně nejvyšší procento negativních hodnocení získal ministr dopravy Dan Ťok.

Nemilosrdný výzkum: Ťok z vlády ven. Hamáčka, Staňka nebo Schillerovou čísla potěší
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dan Ťok, ministr dopravy
reklama

Agentura Phoenix research před koncem minulého roku provedla průzkum, ve kterém respondenti hodnotili jednotlivé představitele vlády. Vítězem se stal premiér České republiky Andrej Babiš. Znalo ho více jak devadesát procent dotázaných a byl sympatický více než 40 procentům. Nejméně známým byl Jan Kněžínek, jehož znaly zhruba 3 procenta respondentů a pozitivně jej hodnotily dvě procenta.

 

Celý průzkum k dispozici ZDE

 

Ministr dopravy se tehdy umístil na třetí příčce, co se znalosti týče, získal 75 procent. Pozitivně jej však hodnotilo pouhých 29 procent dotázaných.

V aktuálním průzkumu společnosti Phoenix research, jež byl uskutečněn mezi 20. lednem a 7. únorem, dostali respondenti dotaz: „V případě, že byste byli premiérem České republiky, kterého ministra byste Vy osobně v aktuální vládě vyměnili?“ 

Dana Ťoka by podle agentury vyměnilo 24 procent dotázaných, dvakrát více než ministra zahraničí Tomáše Petříčka z ČSSD. Ten se umístil na druhé příčce s 12 procenty negativního hodnocení. První trojici nejméně oblíbených uzavírá Vojtěch Adam z hnutí ANO. Ministra zdravotnictví by totiž vyměnilo 11 procent.

Na čtvrté příčce se umístil ministr školství Robert Plaga, taktéž z ANO, ten by měl dostat padáka podle 9 procent dotázaných. Stejný počet negativních hlasů získal také ministr zemědělství Miroslav Toman z ČSSD. V těsném závěsu je ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková z ANO (11 procent).

Ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD), ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) a ministra obrany Lubomíra Metnara (ANO) by z vlády vyhodilo shodně po pěti procentech respondentů.

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová z ANO a Jan Hamáček (ČSSD) jako ministr vnitra vadí 4 procentům dotázaných. A v poslední trojici, která je však v tomto případě nejlépe hodnocená, je ministryně financí Alena Schillerová z ANO, ministr spravedlnosti Jan Kněžínek z ANO a ministr životního prostředí Richard Brabec z ANO.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřebejkovi ruply nervy: Ať to Zeman uspořádá! Třeba...

17:50 Hřebejkovi ruply nervy: Ať to Zeman uspořádá! Třeba...

Po dnešním vyhlášení přísnějších opatření kvůli koronavirové epidemii se v některých vařila voda. A …