Nemlátil jsem demonstranty, oznámil nový policejní prezident

30.11.2018 9:43

Ministr vnitra Jan Hamáček oznámil, že novým policejním prezidentem bude Jan Švejdar. Nahradí Tomáše Tuhého, z něhož se stal český velvyslanec na Slovensku. Švejdar po boku ministra mimo jiné oznámil, že k policii nastoupil v roce 1987 do pohotovostního pluku VB, ale na rozdíl od současného komunistického poslance Zdeňka Ondráčka nikdy nestál s obuškem v ruce proti lidem toužícím po svobodě.

Nemlátil jsem demonstranty, oznámil nový policejní prezident
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policie, ilustrační foto

Plukovník Jan Švejdar byl krajským ředitelem policie v Pardubicích. Nejvyšším policistou v zemi se stal na doporučení komise expertů. Hamáček se řídil jejich doporučeními.

„Dobrý den, dámy a pánové, já jsem nastoupil k policii 1. 3. 1987, nastoupil jsem do pohotovostního pluku veřejné bezpečnosti jako všichni. Aby nevznikly nějaké dohady, tak vám hned sdělím, že jsem nikdy nezasahoval proti demonstrantům,“ oznámil Švejdar na úvod.

Na tiskové konferenci před kamerami České televize požádal novináře o pár týdnů klidu, aby se mohl seznámit s chodem úřadu, ale jedním dechem přislíbil, že v brzké době uspořádá obsáhlejší tiskovou konferenci, kde představí své priority. Prý už teď ví, že se chce zaměřit na důslednější potírání zločinů spojených s drogami a na řešení situace na českých silnicích. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …