Nejvíc lůžek bylo zrušeno v oborech nemoci z povolání, oční, dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče, nefrologie a kožní. Naopak nejvyšší nárůst počtu lůžek byl v oborech dlouhodobá intenzivní péče, kardiologie, hematologie a onkologie.
Malé nemocnice se bojí o přežití
Ve fakultních nemocnicích loni bylo 15 299 lůžek. Ostatní nemocnice akutní péče měly 42 457 lůžek. Přispěla k tomu úsporná opatření a částečné rušení a reorganizace oddělení. Regionální nemocnice odmítly plány pojišťoven na rušení dalších lůžek. Obávají se, že to může vést až k uzavírání menších nemocnic. Chtějí, aby se rušením lůžek zabývaly vláda a parlament.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh