Není mi líto ani dcery, ani truchlícího otce, šokovala Černochová. A už to jede. Ostrá slova a paragrafy

21.08.2022 14:41 | Ze sítí

Sobotní výbuch auta, ve kterém zemřela dcera Putinova hlavního ideologa Alexandra Dugina, vyvolal bouřlivou reakci také na české politické scéně. Jestliže ministryně obrany Jana Černochová (ODS) vzkázala do Moskvy, že noc na 21. srpna si Putinův režim zapamatuje, první místopředseda Trikolory Petr Štěpánek mluví o lidské zrůdě.

Není mi líto ani dcery, ani truchlícího otce, šokovala Černochová. A už to jede. Ostrá slova a paragrafy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně obrany Jana Černochová

„Potlačuji přirozenou lidskou reakci na tragickou smrt. Ale toto jsou skuteční vrazi a váleční štváči. A není mi líto ani dcery, ani truchlícího otce. Je mi líto tisíců lidí zavražděných v důsledku jejich propagandy a odporné ideologie. Dnešní noc na 21.8. si v Rusku zapamatují,“ napsala na sociální sítě česká ministryně obrany Jana Černochová.

Její slova odsoudil Petr Štěpánek, první místopředseda Trikolory. „Se zemí, ve které je ministryní obrany lidská zrůda, to nemůže dopadnout dobře,“ napsal a hned citoval paragrafy. „Kdo veřejně podněcuje ke spáchání teroristického trestného činu, nebo kdo veřejně schvaluje spáchaný teroristický trestný čin nebo pro něj veřejně vychvaluje jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody na dvě léta až deset let,“ přepsal jeden z paragrafů trestního zákoníku.

Další diskutující Petr Kopecký pak pro změnu přihodil další paragraf. „Kdo veřejně schvaluje spáchaný zločin nebo kdo veřejně vychvaluje pro zločin jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok. Stejně bude potrestán, kdo v úmyslu projevil souhlas s trestným činem,“ napsal Kopecký do komentářů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: redTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

21:46 Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

Za pár dní se dosavadní předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v Jihlavě utká bezesporu v jednom z nej…