Nepopsatelné, pár hodin staré video: Dav ryčel ulicemi města St. Louis. Řval na starostku, ať vypadne a policajty vezme s sebou. Běloch se jim postavil se samopalem v ruce a manželkou po boku

29.06.2020 16:20

Hyperkorektní přístup k informacím, nad kterým si řada Evropanů ťuká na čelo, nabírá na obrátkách. Svědčí o tom taky nedělní incident v americkém městě St. Louis, kde několikasethlavý dav mířil k domu starostky, již vyzýval k rezignaci. Zastala se totiž místních policistů.

Nepopsatelné, pár hodin staré video: Dav ryčel ulicemi města St. Louis. Řval na starostku, ať vypadne a policajty vezme s sebou. Běloch se jim postavil se samopalem v ruce a manželkou po boku
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Incident v americkém městě St. Louis
reklama

Anketa

Postupuje vláda proti šíření koronaviru SARS CoV-2 správně? (Ptáme se od 29.6.2020)

88%
12%
hlasovalo: 6509 lidí
O zvláštním přístupu novinářů ve Státech svědčí už jen první věty článku, který vydala prestižní stanice ABC. Hned úvodní pasáži totiž konstatuje, že „bílý pár namířil zbraně na protestující v St. Louis, když skupina pochodovala směrem k domovu starostky a požadovala její rezignaci poté, co přečetla jména a adresy několika obyvatel, kteří podporovali navrácení policejního oddělení během on-line briefingu“.

Na videu, které médium uveřejnilo na Twitteru, nikoli přímo v textu citovaného materiálu, je vidět muže se ženou, kteří stojí před svým obřím domem. Muž drží v ruce samopal, jeho žena zřejmě malou pistoli.

„Na videu neidentifikovaný pár křičel na protestující, zatímco se dav pohyboval,“ píše ABC s důrazem na to, že v tomto protestním srocení byli černí i bílí demonstranti současně.

Skupina nejméně pěti stovek lidí mířila k domu starostky Lydy Krewsonové (66 let, demokratka, v pořadí 46. starostka města, první zvolená žena do této funkce, pozn. red.) s bojovým pokřikem: „Rezignujte a vezměte si s sebou policajty.“

ABC ve své zprávě připomíná smrt George Floyda slovy, že byl zabit „bílým příslušníkem policie v Minneapolisu“.

Popsané video za pět hodin od uveřejnění na Twitteru zhlédly dva miliony diváků, pochvalným srdcem jej ohodnotilo 15,5 tisíce z nich.

K úmrtí 46letého Afroameričana George Floyda došlo 25. května 2020 v americkém Minneapolisu v důsledku dušení způsobeného zásahem policisty Dereka Chauvina, který mu při jeho zatýkání klečel více než osm minut na krku. Video zachycující tento incident vyvolalo silnou vlnu protestů intersekcionálně namířených proti rasismu a policejnímu násilí napříč Spojenými státy i dalšími zeměmi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…