Nepřizpůsobiví se dnes do očí vysmívají lidem, kteří chodí do práce. Miloš Zeman sklidil aplaus za návrh, co s nimi provést

19. 10. 2017 17:18

Prezident Miloš Zeman se setkal v rámci druhého dne návštěvy Plzeňského kraje s občany Stodu. „Přeji vám hezkou procházku k volební místnosti,“ vyzval občany ve svých slovech Zeman.

Nepřizpůsobiví se dnes do očí vysmívají lidem, kteří chodí do práce. Miloš Zeman sklidil aplaus za návrh, co s nimi provést
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Úvodem Zeman poblahopřál starostovi Stodu za to, že je ve funkci starosty třetí funkční období. „Proč jsem ve Stodu? Prezident má chodit za lidmi, a ne lidé za prezidentem. Bylo by ode mě troufalé, abych od vás vyžadoval, abyste všichni jezdili do Prahy. Víte, ono by to bylo pro mě pohodlné a mnozí moji oponenti by to s nadšením uvítali. Odpočíval bych si, oni by mi říkali: Máš bolavé nohy, nenamáhej se, nejezdi mezi lidi. Ale od toho tady prezident není. Prezident má doslova dýchat se svými občany a především jim nemá říkat obyčejní občané. Má jim říkat normální občané, což je veliký rozdíl. Každý z nás je svým způsobem neobyčejný,“ podotkl Zeman s tím, že všichni jsme neobyčejní. 

„Pouze političtí papaláši, kteří mezi vás přijedou, jenom když se blíží čas voleb, nikoliv předtím, vám budou říkat: Vy, obyčejní lidé, já vás zaštítím. A aby to dokázal, rozdá vám pivo a párky. A tak si prosím zachovejte vlastní důstojnost a uvědomte si, že vaše cena je mnohonásobně vyšší než cena párků a piva,“ sdělil Zeman.

„Velmi vás prosím, abyste šli k volbám. Záleží jen na vás, koho budete volit,“ vyzýval následně Zeman, aby lidé udělali několik kroků do volební místnosti. „Když budete nadávat u piva v hospodě nebo doma u televizoru, tak se každý může právem zeptat: A byl jsi volit? Udělejte tedy radost svému starému prezidentovi a běžte volit,“ uzavřel Zeman své úvodní slovo.

První dotaz pak směřoval ke koncentračnímu táboru v Holišově. „Zastávám velice nepopulární názor. Je-li na území těchto táborů nějaký podnikatelský subjekt, je zbytečné ho bourat. Ale že si tento tábor, ať už koncentrační nebo pracovní, zaslouží tichou vzpomínku – sochu, památní desku a řadu dalších artefaktů, které budou umístěny vedle toho podnikatelského subjektu,“ řekl Zeman i s poukazem na tábor v Letech. „Jsem zastáncem úcty k minulosti,“ zdůraznil však Zeman.

Své pak řekl i k „nepřizpůsobivým“ a odmítnuté práci. „Někteří nepřizpůsobiví se dokonce vysmívají lidem, kteří chodí do práce, a poukazují, co všechno dokážou získat na dávkách. Jediný způsob, jak tyto lidi přimět k práci, je odebrat jim sociální dávky,“ sdělil rázně prezident. 

Proč by měli lidé chodit k volbám? Na to se zeptala další z návštěvnic diskuse na náměstí. „V politice se rozhodujeme mezi špatným a ještě horším. Je to smutná pravda, ale po 25 letech činnosti v politice vám to mohu garantovat,“ sdělil Zeman. „Nevolte anděly, protože andělé neexistují. Volte mezi ďáblem, a chcete-li to tak nazvat, drdovským čertem. Andělé nebudou, andělé došli. Ale Trepifajksl je pořád lepší než ďábel. A chcete-li nemít ďábla, ať už v parlamentě, nebo ve vládě, jděte k volbám,“ sdělil Zeman.

Občané by podle Zemana měli mít také povinnost volit. „Povinnost volit znamená, že ta šedesátiprocentní volební účast se konečně zastaví. A že ti, kdo nepůjdou volit, zaplatí mírnou pokutu v ceně dobré večeře s vínem pro dva za dva tisíce. Uvědomte si, že to by vás vyhnalo z toho gauče, protože škoda dvou tisícovek,“ sdělil Zeman.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Závěrem se pak Zeman vyjádřil k otázce referenda. Poté již jen podepsal pamětní knihu, připjal prezidentskou stuhu na prapor města a převzal dary z rukou vedení Stodu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Horší než za totality. Ona znechucuje slušné občany.“ Šéf bytového družstva ze severu promlouvá, co kvůli "cikánům" předvedla ombudsmanka Šabatová

4:43 „Horší než za totality. Ona znechucuje slušné občany.“ Šéf bytového družstva ze severu promlouvá, co kvůli "cikánům" předvedla ombudsmanka Šabatová

Psát o menšině jako o parazitech bez základní školy, kteří od třinácti rodí děti, je nedůstojné. Ste…