Neprodávejte Němcům palác, vyzývá Suverenita

3.7.2012 3:32 odp.

Suverenita vyzývá vládu ČR, aby okamžitě ukončila jednání o prodeji Lobkovického paláce. Historické klenoty českého státu musí českému státu zůstat. "Jsme přesvědčeni, že česká vláda nesmí prodávat národní kulturní památky, ke kterým Lobkovický palác bezesporu patří," uvedla Suverenita v prohlášení pro server Prvnizpravy.cz.

Neprodávejte Němcům palác, vyzývá Suverenita
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Bobošíková

„Respektujeme běžnou zvyklost, kdy tyto paláce slouží jako representativní sídla zastupitelstev různých zemí, ale jsou stále českým majetkem. Odmítáme lichý argument německé vlády, která projevila zájem o koupi prý proto, že Lobkovický palác považuje za součást svých dějin, protože právě do jeho zahrad se v roce 1989 uchýlily tisíce občanů tehdejší NDR, aby si vymohly vystěhování do SRN. Podle stejné logiky by mohlo požádat Rusko o koupi Reichstagu, protože je přece součástí historie Rudé armády řekla,“ Jana Volfová.

„Myšlenka prodeje Lobkovického paláce je dnes, v době kdy  výrazně upadá kvalita českého školství, skoro symbolická, vždyť v roce 1927 Lobkovicové budovu prodali za pro stát velmi výhodnou  cenu československému státu, který ji koupil pro potřeby ministerstva školství a národní osvěty. Později zde sídlily Památkový úřad, Slovanský ústav, Archeologický ústav, Orientální ústav, Masarykova akademie práce a další. Možná se chce vláda spolu s Lobkovickým palácem zbavit i vzpomínek na vzdělaný a kulturní český národ, který byl schopen bojovat za svoji suverenitu a sebeurčení, protože země, která prodává tak výjimečné historické památky, zbavuje se nejen symbolů své historie, ale připravuje se tak na ztrátu suverenity a život v lokajském předklonu. To ale Suverenita (SBB) nikdy nedopustí,“ dodala Jana Bobošíková

Suverenita bojuje proti prodeji Lobkovickému paláci dlouhodobě, v roce 2010 měla Suverenita ve svém volebním programu odmítnutí výprodeje kulturních památek a varovala v této souvislosti před vlastizrádnou politikou pana Schwarzenberga a TOP 09.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Co jste si myslel, když jste používal šifrovaný mobil?

Já si u vás myslím, že jste se nedpouštěl žádné korupce, ale nechápu, proč jste se do toho všeho vůbec namočil? Proč jste s takovým člověkem, jako je Redl jezdil na dovolenou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zech*aná mrtvola“, ozval se Straka z Topky. Nejodpornější primář této země, vzkázal Babiš

21:35 „Zech*aná mrtvola“, ozval se Straka z Topky. Nejodpornější primář této země, vzkázal Babiš

Primář z Nemocnice Sokolov Martin Straka (TOP 09) se na svém twitteru hanlivě vyjádřil na adresu pre…