Neprodávejte Němcům palác, vyzývá Suverenita

03.07.2012 15:32 | Zprávy
autor: joh

Suverenita vyzývá vládu ČR, aby okamžitě ukončila jednání o prodeji Lobkovického paláce. Historické klenoty českého státu musí českému státu zůstat. "Jsme přesvědčeni, že česká vláda nesmí prodávat národní kulturní památky, ke kterým Lobkovický palác bezesporu patří," uvedla Suverenita v prohlášení pro server Prvnizpravy.cz.

Neprodávejte Němcům palác, vyzývá Suverenita
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Bobošíková

„Respektujeme běžnou zvyklost, kdy tyto paláce slouží jako representativní sídla zastupitelstev různých zemí, ale jsou stále českým majetkem. Odmítáme lichý argument německé vlády, která projevila zájem o koupi prý proto, že Lobkovický palác považuje za součást svých dějin, protože právě do jeho zahrad se v roce 1989 uchýlily tisíce občanů tehdejší NDR, aby si vymohly vystěhování do SRN. Podle stejné logiky by mohlo požádat Rusko o koupi Reichstagu, protože je přece součástí historie Rudé armády řekla,“ Jana Volfová.

„Myšlenka prodeje Lobkovického paláce je dnes, v době kdy  výrazně upadá kvalita českého školství, skoro symbolická, vždyť v roce 1927 Lobkovicové budovu prodali za pro stát velmi výhodnou  cenu československému státu, který ji koupil pro potřeby ministerstva školství a národní osvěty. Později zde sídlily Památkový úřad, Slovanský ústav, Archeologický ústav, Orientální ústav, Masarykova akademie práce a další. Možná se chce vláda spolu s Lobkovickým palácem zbavit i vzpomínek na vzdělaný a kulturní český národ, který byl schopen bojovat za svoji suverenitu a sebeurčení, protože země, která prodává tak výjimečné historické památky, zbavuje se nejen symbolů své historie, ale připravuje se tak na ztrátu suverenity a život v lokajském předklonu. To ale Suverenita (SBB) nikdy nedopustí,“ dodala Jana Bobošíková

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

14:30 Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

DENÍK POSLANKYNĚ Plocha, na níž je možné stavět větrné elektrárny, se díky zásahu Filipa Turka zmenš…