Neprodávejte Němcům palác, vyzývá Suverenita

03.07.2012 15:32

Suverenita vyzývá vládu ČR, aby okamžitě ukončila jednání o prodeji Lobkovického paláce. Historické klenoty českého státu musí českému státu zůstat. "Jsme přesvědčeni, že česká vláda nesmí prodávat národní kulturní památky, ke kterým Lobkovický palác bezesporu patří," uvedla Suverenita v prohlášení pro server Prvnizpravy.cz.

Neprodávejte Němcům palác, vyzývá Suverenita
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Bobošíková
reklama

„Respektujeme běžnou zvyklost, kdy tyto paláce slouží jako representativní sídla zastupitelstev různých zemí, ale jsou stále českým majetkem. Odmítáme lichý argument německé vlády, která projevila zájem o koupi prý proto, že Lobkovický palác považuje za součást svých dějin, protože právě do jeho zahrad se v roce 1989 uchýlily tisíce občanů tehdejší NDR, aby si vymohly vystěhování do SRN. Podle stejné logiky by mohlo požádat Rusko o koupi Reichstagu, protože je přece součástí historie Rudé armády řekla,“ Jana Volfová.

„Myšlenka prodeje Lobkovického paláce je dnes, v době kdy  výrazně upadá kvalita českého školství, skoro symbolická, vždyť v roce 1927 Lobkovicové budovu prodali za pro stát velmi výhodnou  cenu československému státu, který ji koupil pro potřeby ministerstva školství a národní osvěty. Později zde sídlily Památkový úřad, Slovanský ústav, Archeologický ústav, Orientální ústav, Masarykova akademie práce a další. Možná se chce vláda spolu s Lobkovickým palácem zbavit i vzpomínek na vzdělaný a kulturní český národ, který byl schopen bojovat za svoji suverenitu a sebeurčení, protože země, která prodává tak výjimečné historické památky, zbavuje se nejen symbolů své historie, ale připravuje se tak na ztrátu suverenity a život v lokajském předklonu. To ale Suverenita (SBB) nikdy nedopustí,“ dodala Jana Bobošíková

Suverenita bojuje proti prodeji Lobkovickému paláci dlouhodobě, v roce 2010 měla Suverenita ve svém volebním programu odmítnutí výprodeje kulturních památek a varovala v této souvislosti před vlastizrádnou politikou pana Schwarzenberga a TOP 09.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

16:32 „Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

Dezinformátoři vyrábějí mlhu, aby zakryli oficiální verzi vrbětických událostí. Poznáte je podle toh…