Nerušil, lídr SPD: Odstupuji z Rady Českého rozhlasu. Ač bych nemusel

02.09.2021 9:47

Lídr pražské kandidátky SPD do sněmovních voleb Josef Nerušil složil členství v Radě Českého rozhlasu. Jak informoval ParlamentníListy.cz, chce se věnovat výhradně předvolební kampani a svým voličům.

Nerušil, lídr SPD: Odstupuji z Rady Českého rozhlasu. Ač bych nemusel
Foto: Archiv J. Neručila (Khalil Baalbaki)
Popisek: Josef Nerušil

„Jako lídr pražské kandidátky hnutí SPD jsem se rozhodl, že se budu nyní věnovat výhradně předvolební kampani, voličům a celkovému úspěchu hnutí SPD v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny,“ začal Nerušil své prohlášení, které zaslal ParlamentnímListům.cz.

Anketa

Kdo byl vítězem středeční debaty na CNN Prima News?

81%
3%
hlasovalo: 7940 lidí

„Přestože moje kandidatura za hnutí SPD není v rozporu s žádným zákonným ustanovením, a dříve kandidovali i jiní členové mediálních rad České televize a Českého rozhlasu – Erazim Kohák v roce 2004 za ČSSD, Petr Uhl v roce 2006 za Stranu zelených, Dana Makrlíková Eklová v roce 2013 za ODS, Michal Stehlík v roce 2016 za KDU-ČSL, nebo Vítězslav Jandák v roce 2019 za hnutí ANO – rozhodl jsem se rezignovat na své členství v Radě Českého rozhlasu, jejímž členem jsem se stal 29. září 2020. Zároveň věřím, že svým krokem napomůžu k definici úzu, podle kterého se budou v budoucnu řídit i ostatní členové mediálních rad,“ dodal Nerušil.

Celé prohlášení Josefa Nerušila:

Jako lídr pražské kandidátky hnutí SPD jsem se rozhodl, že se budu nyní věnovat výhradně předvolební kampani, voličům a celkovému úspěchu hnutí SPD v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny. Přestože moje kandidatura za hnutí SPD není v rozporu s žádným zákonným ustanovením, a dříve kandidovali i jiní členové mediálních rad České televize a Českého rozhlasu – Erazim Kohák v roce 2004 za ČSSD, Petr Uhl v roce 2006 za Stranu zelených, Dana Makrlíková Eklová v roce 2013 za ODS, Michal Stehlík v roce 2016 za KDU-ČSL, nebo Vítězslav Jandák v roce 2019 za hnutí ANO – rozhodl jsem se rezignovat na své členství v Radě Českého rozhlasu, jejímž členem jsem se stal 29. září 2020. Zároveň věřím, že svým krokem napomůžu k definici úzu, podle kterého se budou v budoucnu řídit i ostatní členové mediálních rad.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mediální úderka. Fendrych, Honzejk, Mitrofanov. Tak dlouho blábolili o ruském agentovi na Hradě, až tomu sami uvěřili. Překvapí vás, odkud to zní

15:55 Mediální úderka. Fendrych, Honzejk, Mitrofanov. Tak dlouho blábolili o ruském agentovi na Hradě, až tomu sami uvěřili. Překvapí vás, odkud to zní

Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se na svém facebookovém profilu obul do novinářů, kteří podle něj kr…