Neslavný konec slavných kandidátů: Harapesovi i Konvičkovi zbyly oči pro pláč

09.10.2016 8:25

Praha 6 se v letošních senátních volbách blýskla známými jmény. Proti sobě v tomto obvodě stanuli baletní mistr Vlastimil Harapes, známý bývalý šéf Sazky Aleš Hušák nebo filozof Václav Bělohradský. Zatímco Bělohradský může slavit postup do druhého kola, Nejen Harapesovi a Hušákovi zbyly pouze oči pro pláč. Podobně dopadl Martin Konvička v jižních Čechách.

Neslavný konec slavných kandidátů: Harapesovi i Konvičkovi zbyly oči pro pláč
Foto: Hans Štembera
Popisek: Felix Slováček

Vlastimil Harapes uvěřil Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO, že chce lepší Česko, a rozhodl se v barvách hnutí kandidovat do senátu. Výsledky krajských voleb ukázaly, že celá řada voličů Babišovu heslu také uvěřila a teď čeká na jeho naplnění, ale v senátních volbách na Praze 6 tomu bylo jinak. Harapes skončil se 13,3 procenta hlasů až čtvrtý v pořadí. Porazili ho František „Čuňas“ Stárek kandidující za ODS, filozof Václav Bělohradský a Jiří Růžička z TOP 09, kterému nechybělo mnoho a mohl se stát senátorem hned v prvním kole. Získal 42,3 procenta hlasů, přičemž ke zvolení v prvním kole potřeboval přesáhnout 50 procent.

Komunista Pavel Franěk, jenž v nedávném rozhovoru pro DVTV.cz prohlašoval, že za minulého režimu si mohl i nezaměstnaný Václav Havel dovolit posedávat v kavárně Slávie, dostal necelých 6 procent, 1 728 hlasů. Někdejší ředitel Sazky Aleš Hušák skončil úplně poslední se ziskem 0,94 procenta hlasů. Důvěru mu vyjádřilo celkem 274 voličů. Ještě méně hlasů obdržel na Praze 10 Felix Slováček. Dirigent si získal důvěru jen 207 voličů, jak dokazují údaje zveřejněné Českým statistickým úřadem na serveru volby.cz.

Nepříliš slavně skončil i zřejmě nejznámější odpůrce islámu v Česku Martin Konvička. V senátním obvodě Tábor obsadil předposlední místo se ziskem 3 117 hlasů. Hůř na tom byl jen Pirát Petr Král, jemuž v prvním kole vyjádřilo důvěru 1 517 občanů. Do druhého kola postoupili z prvního místa Jaroslav Větrovský (ANO) a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Napadení číšníka cizinci: Čumilové, hlavně si nerozlít kafíčko! Občané jsou rozhořčeni. Máme dvě VIDEA a výzvu policie

20:11 Napadení číšníka cizinci: Čumilové, hlavně si nerozlít kafíčko! Občané jsou rozhořčeni. Máme dvě VIDEA a výzvu policie

Skupina sedmi cizinců v centru Prahy brutálně zbila číšníka, který musel později podstoupit operaci …