Nespletl si Klaus vyhlášení amnestie s aprílem? ptá se Šmucler

4. 1. 2013 19:47

Nad amnestií, kterou vyhlásil prezident Václav Klaus, se pozastavují nejen politici ale i známé české osobnosti. Stomatolog a podnikatel Roman Šmucler se na facebooku zeptal, zda si prezident nespletl první leden a první duben, kdy je apríl. Upozorňuje server tn.cz.

Nespletl si Klaus vyhlášení amnestie s aprílem? ptá se Šmucler
Foto: top09.cz
Popisek: Roman Šmucler
reklama

Textař Michal Horáček se pozastavil nad tím, proč mají být odměněni lidé, kteří sami mařili průběh trestního stíhání. Nepřebírali obsílky, fingovali choroby nebo využívali kličky a draze zaplacené právníky.

Nejsou takoví lidé právě těmi, kteří by měli buď dostat příležitost se před soudem očistit ("zastavení trestního stíhání" je ve smyslu cti očistit nemůže), anebo přijmout trest? Proč je právě s nimi nakládáno jiným způsobem, nežli s ostatními?“ ptal se Horáček na svém facebookovém profilu.

Ohrozil bezpečnost občanů a narušil právní kulturu republiky

Amnestii zkritizovala i advokátka Klára Samková. "Čím víc o tom uvažuji, tím víc mi celá věc připadá závažná. Součástí demokracie je totiž i právní pořádek a takováhle jeho demontáž je v podstatě i rozebráním demokratických principů," kritizuje.

Klausovo rozhodnutí odmítl i vysokoškolský profesor a kněz Tomáš Halík. Prezident prý znovu poškodil Českou republiku. Nejen, že ohrozil bezpečnost občanů, ale zejména narušil právní kulturu republiky tím, že osvobodil viníky velkých úplatkářských kauz a podrývá veškeré úsilí o boj proti korupci,“ řek Halík serveru tn.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…