Nespokojení, spojme se, volají odboráři. Připravují další velký protest

19.03.2012 13:51

Odboráři se po dnešní debatě shodli na tom, že nadešel čas uspořádat další protivládní demonstraci. Musí buď odstoupit od reforem, nebo padnout. Šéf ČMKOS Jaroslav Zavadil také vyzval všechny protivládní iniciativy jako ProAlt nebo Holešovská výzva, aby se k odborářům připojili. Pokud odborářský apel zafunguje, může Česko zasáhnout obří protest proti vládě, a to 21. dubna.

Nespokojení, spojme se, volají odboráři. Připravují další velký protest
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odborářský protest na Palackého náměstí v Praze
reklama

Odboráři se znovu chystají do ulic. Budou protestovat proti zvyšování DPH, proti zmrazení penzí a dalším úsporným opatřením, které chystá vláda premiéra Petra Nečase. Doufají přitom, že se jim ke společnému postupu podaří přesvědčit všechny protivládní uskupení jako je ProAlt nebo Holešovská výzva. Pokud odboráři uspějí, pak tato země zřejmě zažije akci obřích rozměrů a to v sobotu 21. dubna. Zprávu o chystaném protestu přináší server idnes.cz.

Stačí, když dluh přestane růst

"Chceme se postavit do čela všech těch iniciativ, které protestují proti vládním reformám. Vláda by měla okamžitě zastavit asociální reformy nebo podat demisi," řekl šéf ČMKOS Jaroslav Zavadil.

Odboráři tvrdí, že by vláda měla upustit od snižování schodku státního dluhu. Místo toho by měla dluh stabilizovat na současné úrovni a v návaznosti na to upustit např. od stávající podoby penzijní reformy. Místo toho navrhují např. povinné zavedení registračních pokladen, což by podle odborářských ekonomů přineslo až 15 miliard korun.  Ministr financí Kalousek (TOP 09) ovšem obdobné návrhy razantně odmítá.

Svůj vlastní protest proti vládě chystají také zdravotnické odbory a to už na příští týden 27. března. Bouří se proti omezování zdravotní péíče. Stávkou vyhrožují i odbory školské. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je gól: Mynářův dopis na obranu Slavie čtou i v USA

18:13 To je gól: Mynářův dopis na obranu Slavie čtou i v USA

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář se rozhodl ohradit v dopise členům discipliná…