Netrápím se hlasováním senátorů, přímá volba projde, věří Sobotka

10.01.2012 19:28

Osud přímé volby prezidenta nyní leží v rukou senátu. Jak budou hlasovat se ale senátoři z valné většiny ještě nerozhodli. Místopředseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS), který je zároveň horkým kandidátem na prezidentské křeslo, je přesto přesvědčen, že přímá volba nakonec bude.

Netrápím se hlasováním senátorů, přímá volba projde, věří Sobotka
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Přemysl Sobotka
reklama

Návrh na přímou volbu prezidenta už schválila Poslanecká sněmovna. Teď leží k projednávání na stole senátorům, z nichž tři pětiny musí zákon schválit, aby vstoupil v platnost. Svůj souhlas s návrhem zatím jednoznačně vyjádřilo pouhých třicet šest senátorů. Při plném obsazení lavic by jich na schválení bylo potřeba čtyřicet devět.

„V tom je ta svoboda názorů,“ uvedl v rozhovoru pro MF Dnes P. Sobotka. Podle informací MF je v Senátu dost lidí z řad ODS, jejichž zamítavý postoj vůči přímé volbě nezvrátí ani předseda strany Petr Nečas. Na druhou stranu jsou i tací, kteří stále váhají a je dost možné, že nakonec pro přímou volbu ruku zvednou.

"Předpokládám, že klub ODS v Senátu dá z těch 25 členů dostatečný počet hlasů. Hlasování bude až kolem desátého února, jsme na začátku debaty. Netrápím se tím, protože to projde," věří Přemysl Sobotka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jhe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

20:53 Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

Piráti mají dost politických zkušeností, aby zvládli vládnout zemi, a mají i dostatek odborníků. V t…