Neuvěřitelná částka. Tolik Rakušané dávají na uprchlíky. A je toho víc

24.08.2017 7:31

Uprchlíci představují obrovskou finanční zátěž pro všechny západoevropské země. V Rakousku nyní zveřejnily šokující odhady, ze kterých jdou na politiky i veřejnost doslova mrákoty.

Neuvěřitelná částka. Tolik Rakušané dávají na uprchlíky. A je toho víc
Foto: Jan Rychetský
Popisek: O nabíjení mobilů u jedné z restaurací je obrovský zájem
reklama

Před časem Kronen Zeitung informoval o plošném zneužívání sociálních dávek ve Vídni, kde je soustředěno nejvíce přistěhovalců. Více než čtyřicet procent sociálních dávek v hlavním městě pobírají právě migranti. Ti však představují značnou finanční zátěž z pohledu celé země. Aktuálně se odhaduje, že mezi lety 2015 až 2019 přijdou uprchlíci Rakousko na 8,1 miliard eur, což v přepočtu představuje více než dvě stě miliard korun.

Původní odhady přitom dle rakouského deníku překračovaly deset miliard eur. Nicméně i tento, lehce zkorigovaný odhad, budí značné znepokojení. „Sociální stát a přistěhovalecká země? Obojí nemůže v dlouhodobém horizontu fungovat,“ varuje ministr pro integraci a šéf lidovců Sebastian Kurz. Náklady na integraci rostou, přestože rakouské imigrační zákony jsou poměrně důsledné. Pokud například migrant nenavštěvuje povinné kurzy němčiny, je mu podpora snížena.

Anketa

Co by měla udělat ČSSD v prezidentské volbě?

hlasovalo: 8190 lidí

Muslimští přistěhovalci tvoří téměř deset procent a každé třetí dítě aktuálně v Rakousku nemá němčinu jako mateřský jazyk. „Úřady také proto doporučují, aby byl povinný i třetí rok docházky ve školce,“ píše Kronen Zeitung s tím, že přistěhovalci stojí mnoho peněz také proto, že mají velmi nízké vzdělání. Zejména to platí pro afghánské migranty, mezi nimiž panují v oblasti vzdělání velké rozdíly. A s tím úzce souvisí také vysoká nezaměstnanost v rámci přistěhovalecké komunity.“

„Nezaměstnanost mezi Turky se v Rakousku pohybuje kolem dvaceti procent. V případě migrantů, ze zemí třetího světa, činí v průměru nezaměstnanost ještě o sedm procent víc. Jak konstatuje předseda Odborné rady pro integraci Heinze Faßmanna, varovná jsou čísla týkající se nezaměstnanosti, alarmují v neposlední řadě také u žen. A to právě z řad muslimské komunity, kde je tradicí, že rodinu živí muž.

Migranti představují pro Rakousku také i zátěž v kriminální oblasti. V tomto ohledu, zmiňovaní Afghánci, „vynikají“ zejména v páchání sexuálně motivovaných trestných činů. Uvedl to aspoň v uplynulém měsíci internetový server Wochenblick s odvoláním na oficiální statistiky Spolkového kriminálního úřadu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V h*jzlu. Mutace drtí Brazílii, tamní JIP jsou před zhroucením

22:21 V h*jzlu. Mutace drtí Brazílii, tamní JIP jsou před zhroucením

Česko není aktuálně jedinou zemí, která se potýká s hrozbou kolapsu zdravotnického systému v důsledk…