Nevzdělaný komunisto, nadával občan politikovi. Pak si hezky popovídali

07.08.2012 20:52

Parlamentnilisty.cz prostřednictvím profilů politiků umožňují diskusi mezi občany a politiky prostřednictvím pokládání dotazů voleným zastupitelům. Někteří politici této možnosti zpětné vazby i využívají a díky tomu se dnes místopředseda Věcí veřejných Tomáš Jarolím dozvěděl, že je komunista a měl by si rozšířit vzdělání.

Nevzdělaný komunisto, nadával občan politikovi. Pak si hezky popovídali
Foto: tan
Popisek: Tomáš Jarolím
reklama

Zuřivá polemika mezi zastupitelem Ústeckého kraje Tomášem Jarolímem a čtenářem s přezdívkou „Pečovatel“ měla během pondělního večera a úterního dopoledne více než deset epizod. Čtenář se ptal a Jarolím odpovídal. Debatu odstartovalo Jarolímovo prohlášení, že ministr dopravy Pavel Dobeš by měl odejít ne kvůli nefunkčnosti registru vozidel, ale kvůli zlodějnám, které jej provázely. Původně se debata týkala registru, respektive sporu, zda hůře fungoval předchozí, nebo nový systém.

Čtenář se však po několika vyměněných názorech pozastavil nad mírou Jarolímova sebevědomí a dal jej do souvislosti s jeho nedostatečným vzděláním (Jarolím je vyučený elektrikář), což místopředsedu Věcí veřejných rozzuřilo natolik, že drzého čtenáře přirovnal ke zlodějům a tunelářům. „Já se nestydím za to, co dělám a že jsem se poctivě vyučil. Lepší než kdekterý člověk s tituly za i před jménem, co by se měl léčit, že,“ uvedl doslova.

Následně se však musel bránit nařčení, že mu vadí vzdělaní lidé. Vadí mu prý zejména ti, kteří své vědomosti zneužívají a kradou na úkor bezbranných. Sám se považuje za „vzdělaného“ ve smyslu dostatku informací a životního rozhledu. „Rád budu diskutovat mnoho témat na vysoké úrovni myslím s někým příjemným, třeba u čaje nebo kávy,“ slibuje. Jinak ale prý považuje za smysl svého života duchovní život, meditaci a niternou praxi, na které žádná škola není.

Pečovatel následně politikovi doporučil, aby si přece jen nějakou školu dodělal. Poslední slovo v debatě si však vzal Jarolím, který prý zvídavého občana podezírá, že si na jeho profil chodí jen léčit mindrák. „Mne to celkem nevadí, z charitativní oblasti  vím, jak je důležité podpořit někoho kdo se cítí vyčleněný a nešťastný a vlastně sociálně vyloučený,“ odepsal tazateli. Proto mu prý ani do budoucna nebude vadit, když si na něm bude kdokoliv čechrat sebevědomí a ego.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

12:45 Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

Moderátorka Terezie Tománková přivítala v nedělní Partii televize Prima ministryni financí Alenu Sch…