Než byl Ivan Langer propuštěn, uniklo z dokumentu: Policisté si o exministrovi povídali, jiní policisté to nahrávali. Nic víc v tom není

14.10.2015 9:25

Ivan Langer by včera nebyl ve svém bytě v pražské Pařížské ulici zadržen, kdyby si několik olomouckých policistů ve svých telefonátech dávalo větší pozor na ústa. Odposlechy ÚOOZ totiž v jejich rozhovorech zachytily, co všechno Ivan Langer zase zařídil nebo za co děkuje a na jejich základě si policisté došli i pro někdejšího ministra vnitra. Píše o tom bývalá šéfredaktorka Mladé fronty Dnes Sabina Slonková na webu Neovlivní.cz. Dnes ráno byl Ivan Langer propuštěn na svobodu.

Než byl Ivan Langer propuštěn, uniklo z dokumentu: Policisté si o exministrovi povídali, jiní policisté to nahrávali. Nic víc v tom není
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer

Odposlechnuté rozhovory olomouckých policistů podle ÚOOZ prý naznačují, že se Ivan Langer angažoval například ve výběru nového šéfa městské policie, kdy údajně sháněl „vhodného“ protikandidáta, nebo předával policejní informace směrem k olomouckému hejtmanovi Jiřímu Rozbořilovi.

Slonková to tvrdí s odkazem na jedenáctistránkové povolení k domovní prohlídce, s jehož obsahem se prý rámcově seznámila.

Celý text je ZDE

V tuto chvíli tak údajně podezření vůči Langerovi stojí jen na tom, že o něm někdo něco říká. Zda a případně jaké další důkazy proti Langerovi policie má, prý zatím není jasné. V příkazu k domovní prohlídce také není specifikovaný případný trestný čin, z něhož by byl Ivan Langer podezřelý. Že toho policie na Langera moc nemá zřejmě svědčí i to, že po několikahodinovém zadržování byl dnes ráno propuštěn na svobodu.

Langerův advokát Tomáš Sokol odmítl k případu cokoli říkat s tím, že nemá svolení klienta.

Podle zjištění Slonkové protimafiánský útvar podezřívá několik vlivných policejních funkcionářů, že za peníze ovlivňovali vyšetřování některých kauz a vynášeli informace směrem k podezřelým.

A to jak v případech lokálních rozměrů, tak těch, které byly spojeny s mnohamilionovými transakcemi.

„Konkrétně má ÚOOZ podezření, že bylo zmanipulované či ovlivněné vyšetřování údajných finančních machinací v extraligovém hokejovém klubu HC Olomouc, financování jednoho z regionálních aquaparků či výstavba jezdeckého klubu,“ uvádí Slonková.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bruselská kvadratura kruhu. Ne každý vynález je pokrok, varuje Hoffman

15:51 Bruselská kvadratura kruhu. Ne každý vynález je pokrok, varuje Hoffman

POHLED IVANA HOFFMANA Neznalost zákona neomlouvá. A Ivan Hoffman připomíná, že to platí nejen pro ob…