Nezávislý politik nešetří ostrými slovy: Halík a pražští intelektuálové jsou pokrytci

17.01.2015 20:13

Teolog Tomáš Halík se postavil proti karikaturám Mohameda v časopisu Charlie Hebdo. Považuje totiž za nevkusné znevažovat náboženské symboly, byť jednoznačně odsuzuje i neadekvátní reakci muslimských útočníků, kteří mají masakr v redakci. František Zwyrtek z uskupení Nezávislí se ale ptá, proč tedy neodsoudil i Pussy Riot. Zwyrtek zmiňuje i prezidenty Vladimira Putina a Miloše Zemana.

Nezávislý politik nešetří ostrými slovy: Halík a pražští intelektuálové jsou pokrytci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mši při příležitosti výročí čtvrtstoletí od listopadové revoluce sloužil v kostele Nejsvětějšího Salvátora Tomáš Halík

"Jaký je rozdíl mezi oltářem pravoslavného kostela a mešitou? Doporučíme nějakým českým Pussy Riot vpadnout do mešity a předvést tam to, co si dovolily jejich kolegyně v ruském pravoslavném kostele?" ptá se autor profesora Halíka a dalších "moralistů", kteří na jedné straně obhajují počínání Pussy Riot a na straně druhé odsuzují karikatury z časopisu Charlie Hebdo.

Pravděpodobně ne, z čehož autor následně dovozuje, že "moralisté" užívají dvojí metr a odsuzuje je za to. Roli prý může hrát i strach. Zatímco muslimští radikálové se na nic neptají a střílí, ruský prezident Vladimir Pitin nechal punkerky jen zatknout, takže je snazší ho kritizovat. Nehrozí vám za to smrt. To samo o sobě ukazuje, kdo nás ohrožuje víc.

Pražští intelektuálové - demokraté jsou podle Zwyrteka ve skutečnosti jen pokrytci a žádní demokraté. Čelem k celé věci se podle něho ale postavil prezident Miloš Zeman, který odsoudil jak počínání Pussy Riot, tak počínání muslimů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Halík hrozí Dukovi kvůli postoji k „sirotkům“ Posledním soudem. Hlavně politicky, soudruzi, posmívá se mu

17:45 Halík hrozí Dukovi kvůli postoji k „sirotkům“ Posledním soudem. Hlavně politicky, soudruzi, posmívá se mu

Kněz Tomáš Halík se na serveru NeviditelnýPes.cz vyjádřil ke kardinálu Dominiku Dukovi a kauze syrsk…