Neziskovka žádá vládu: Vyplatťe deset ticíc liber mladým lidem. V zájmu demokracie. A mileniálové: To je málo

13.05.2018 11:57

Britská nezisková organizace Resolution Foundation tvrdí, že dnešní mladí lidé jsou proti starším generacím v nevýhodě a zaslouží si jednorázovou pomoc od státu ve výši deset tisíc liber. V zájmu zachování demokracie. České čtenáře o tom informuje server iDNES.cz.

Neziskovka žádá vládu: Vyplatťe deset ticíc liber mladým lidem. V zájmu demokracie. A mileniálové: To je málo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie
reklama

Nezisková organizace Resolution Foundation má za to, že dnešní mladí lidí – tzv. miléniálové – jsou v mnohem horší pozici, než byli coby mladí lidé jejich předci. Drží totiž v rukou mnohem méně aktiv, s nimiž by mohli nastartovat svou kariéru a rozvíjet i svůj osobní život, počínaje vlastní střechou nad hlavou.

Organizace proto navrhuje poskytnout těmto mladým lidem jednorázovou pomoc ve výši deset tisíc liber. Tato podpora má pomoci vyrovnat velkou ekonomickou nerovnováhu, která se údajně týká lidí narozených po roce 1980 na jedné straně a staršími ročníky na straně druhé.

„Mladá generace nese na ramenou více rizik a drží v rukou mnohem méně aktiv než její předchůdci. Pokud chceme zůstat tržní demokracií, je třeba znovu otevřít téma rozdílů v příjmech a majetku,“ zdůvodňuje nadace svůj návrh.

Peníze mají mladým lidem pomoct, aby např. dostudovali školu nebo prošli rekvalifikačním kurzem a snáz si tak našli zaměstnání. Deník The Guardian k tomu dodal, že podle některých mladých lidí je tato částka příliš malá na to, aby jim skutečně pomohla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Toto připravuje EU teď, v době pandemie! Kobza z SPD proti Jourové. A varuje ji: Budete si balit kufry, až lidé pochopí...

21:07 Toto připravuje EU teď, v době pandemie! Kobza z SPD proti Jourové. A varuje ji: Budete si balit kufry, až lidé pochopí...

ROZHOVOR „Evropa po pandemii už nikdy nebude tou co před ní. Lidé se probudí z hibernace způsobené m…