Neziskovky? Pašeráci. Migrace musí skončit, zní už i z Belgie

20.06.2018 14:05

„Kdo připluje do Evropy, neměl by mít nárok na azyl,“ pronesl Theo Francken, belgický ministr pro migraci, azyl a zjednodušení administrativy. Přeje si, aby Evropa měla stejná pravidla pro azyl jako Austrálie. Čerpáno ze serveru politico.eu.

Neziskovky? Pašeráci. Migrace musí skončit, zní už i z Belgie
Foto: wikipedia
Popisek: Belgická vlajka.

Theo Francken je členem strany Nová vlámská aliance, která od roku 2014 vede belgickou vládu. Zasazuje se mimo jiné i o nezávislost Flander na Belgii. Svými výroky proslul už v minulosti. Před dvěma lety řekl: „Tito lidé platí 10 tisíc eur za to, aby se sem dostali. Říct, že nemají 50 eur na hotel, je naivní. Prezentovat je jako chudáky je fraška.“

Kritizoval také neziskovou organizaci Doktoři bez hranic, která operuje ve Středozemním moři. Ve svém příspěvku na twitteru ji označil za „pašeráky lidí“. „Když je sem přivezete, způsobujete nepřímo další smrt,“ uvedl na adresu organizace.

Kontroverzi rozvířil i teď, když navrhl, že státy v EU by měly následovat příkladu Austrálie. Australské azylové řízení totiž probíhá na Papui-Nové Guineji a potenciální azylanti nejsou do jeho vyřízení vpuštěni na australskou pevninu.

„Cožpak nejsou v severní Africe žádné bezpečné přístavy?“ táže se Francken. Podle něj by ti migranti, kteří připlují na lodích, neměli mít na azyl vůbec právo, svěřil se politik vlámským novinám. Jediní uprchlíci, kteří by podle něj měli mít nárok na azyl, jsou ti, kteří o něj požádají v táborech OSN.

„Tahle nelegální migrace musí skončit,“ hřímal dále ministr. „Kromě 15 procent, která podporují otevřené hranice, se podpora pro imigraci u většiny lidí rozpouští jako sněhulák na slunci,“ pokračoval a dodal, že tito lidé nejsou rasisté, jen uvažují racionálně.

Francken je konzistentně nejpopulárnějším vlámským politikem. Jako jeden z mála se zastal italského ministra vnitra Salviniho, když odmítl nechat zakotvit loď plnou migrantů. I zbytek Evropy se začíná obracet k migrantům zády. Rakouský kancléř Sebastian Kurz chce stvořit „Osu odhodlaných proti nelegální migraci“ složenou z Itálie, Rakouska a Německa. Slíbil také, že migrace bude hlavním tématem nadcházejícího předsednictví EU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nářez z Václaváku! Le Penová ani Wilders se s tím opravdu nepárali

21:24 Nářez z Václaváku! Le Penová ani Wilders se s tím opravdu nepárali

V 17 hodin dnes na Václavském náměstí odstartovala demonstrace svolaná hnutím SPD Tomia Okamury, na …