Nic jiného, než ránu z milosti, si vláda nezaslouží, zní z Trikolóry

07.04.2021 15:05

Úřadující předsedkyně hnutí Trikolóra poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková je připravena podpořit vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše. Podle jejich slov se zároveň na rozdíl od „Bruselské pětky“ nebojí toho, koho by prezident Miloš Zeman pověřil sestavením nové vlády.

Nic jiného, než ránu z milosti, si vláda nezaslouží, zní z Trikolóry
Foto: Archiv Zuzana Majerová Zahradníková
Popisek: Předsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková
reklama
„Pokud někdo vyvolá hlasování o důveře vládě, budeme hlasovat pro nedůvěru. Je to docela jednoduché. Nejde o žádný antibabišismus, ten rádi ponecháme jiným. Ale výkony vlády v době koronakrize jsou tristní, takže nic jiného než ránu z milosti si nezaslouží,“ uvedla rezolutně úřadující předsedkyně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková. 
 
 
Podle jejich slov by pak bylo na prezidentovi Miloši Zemanovi, aby rozhodl, koho pověří vedením vlády, jež bude zemi spravovat do voleb. „Toho se Trikolóra na rozdíl od stran z Bruselské pětky neobává,“ dodala poslankyně Majerová, podle které však Trikolóra není pro variantu předčasných voleb. 
 
„Pro rozpuštění sněmovny, respektive pro předčasné volby hlasovat nebudeme. Za situace, kdy ani ještě neexistuje platný volební zákon, by to byla nezodpovědnost. Navíc, termín řádných voleb už je na dohled,“ dodala Majerová. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…