Niedermayer se v rozhlase rozpovídal o Orbánovi

30.07.2022 12:34

Europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) ve vysílání veřejnoprávního Českého rozhlasu nešetřil kritickými slovy. Reagoval jimi nejen na nedávné vystupování maďarského premiéra Viktora Orbána, které Niedermayer považuje za „velmi nepřijatelné“. Šlo o Orbánovy výroky o „míšení ras“, kterému by se podle Orbána měla EU vyhnout. Podle Niedermayera má ale EU s Orbánem ještě jeden problém.

Niedermayer se v rozhlase rozpovídal o Orbánovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer

Luděk Niedermayer se již dlouho netají tím, že se k maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi staví kriticky. I kvůli Orbánovu postoji k ruské agresi na Ukrajině.

„Maďarský premiér dává na rozdíl od všech ostatních premiérů EU, nebo jejich většiny najevo, že ‚tato válka není náš problém‘. Jako by si neuvědomoval, že tato válka znamená opravdu bytostné ohrožení evropské bezpečnosti. A z toho vycházejí některé další kroky, např. nepovolení transportu zbraní přes maďarský prostor. A v tom opravdu je ta odlišnost výrazná,“ upozornil Niedermayer na vlnách Českého rozhlasu.

„Na druhou stranu, přestože se při každém projednávání balíčku sankcí spekuluje o tom, do jaké míry ho Maďarsko zablokuje, či ne, tak tomu nedošlo,“ dodal obratem.

Jak Maďarsko, tak např. i Rakousko, by podle Niedermayera mělo mít na paměti, že Ruská federace může ze dne na den zastavit tok plynu do EU.

Niedermayer považuje za správné, že Evropská komise vede s Maďarskem několik řízení pro porušování zásad právního státu, ale konkrétní Orbánovy výroky, i kdyby byly sebešílenější, by na tato řízení neměla mít podle Niedermayera vliv.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Válka na Ukrajině

Pane senátore, opravdu věříte tomu, že má Ukrajina šanci Rusko porazit, a že ji USA a ostatní budou podporovat do nekonečna? Nechápejte mě špatně, přeji si, aby Ukrajina Rusko porazila, ale myslím, že je to dost nereálná vize. A co mě ještě na vašem komentáři zarazilo je, že v něm vůbec nepíšete o m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fiala je hrobař.“ U Xavera došlo na ekonomické vyhlídky Česka

9:45 „Fiala je hrobař.“ U Xavera došlo na ekonomické vyhlídky Česka

Hloupost, zkorumpovanost, kroky současné vlády jsou likvidační, uvedl bývalý ministr financí, ekonom…