Nijak jsme se nesblížili, řekl po jednání s církvemi Sobotka

21.11.2013 15:30

Pravděpodobný příští premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) po setkání s představiteli církví prohlásil, že se jejich stanoviska rozcházejí. Má však vzniknout expertní komise, která se bude vyrovnáním státu a církví dále zabývat. Do kamer také zaznělo varování pro lidovce.

Nijak jsme se nesblížili, řekl po jednání s církvemi Sobotka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka
reklama

„Dnes ke sblížení stanovisek nedošlo, ale dohodli jsme se na zřízení pracovní skupiny,“ uvedl předseda ČSSD. Členy budou jak politici za ČSSD, tak zástupci církví a budou se zabývat dopady případného snížení finanční části restitucí nebo otázkou Pražského hradu. Výsledky jednání této komise nemusí podle šéfa ČSSD nijak souviset s jednáním o koalici.

Sobotka však také vyslal varování KDU-ČSL. „Na půdě Poslanecké sněmovny mají většinu strany, které zastávají kritický postoj k církevním restitucím,“ varoval křesťanské demokraty přes média Sobotka. Poukazoval také na to, že koalice zatím neexistuje a není vyloučeno, že tento zákon prosadí většina stran, které proti církevním restitucím brojí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…