Nikdy jsem si nedovolil nejmenovat navržené ministry, řekl Klaus

20. 12. 2013 16:36

Nejmenovat některé navržené ministry jsem si jako prezident republiky nikdy nedovolil, řekl v pátek Václav Klaus. Současné sestavování nové vlády prý ale sleduje zpovzdálí, poprvé po 24 letech se ho totiž netýká. Klaus to řekl novinářům při spuštění nové lanovky na Sněžku.

Nikdy jsem si nedovolil nejmenovat navržené ministry, řekl Klaus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exprezident ČR Václav Klaus

Naproti tomu Klausův nástupce Miloš Zeman už dříve řekl, že by nemusel jmenovat všechny ministry, které mu předseda ČSSD Bohuslava Sobotka jako kandidát na premiéra předloží. Zeman se chce vměšovat do sestavování nové vlády a chce, aby ministerstva řídili lidé s dostatečným odborným zázemím.

"Skřípal jsem zuby xkrát v řadě případů v těch minulých deseti letech, když jsem musel jmenovat toho či onoho ministra, o kterém jsem byl přesvědčen, že na funkci nemá. Zdráhal jsem se, bránil jsem se, polemizoval s předsedy vlády, ale bezprostřední moment, že bych odmítl jmenování, jsem si nedovolil," řekl Klaus.

Současně doplnil, že "garnitura, která bude vytvářet vládu, není garniturou, kterou by volil", a z nové vlády proto nebude mít radost. "Jestli bude o jedno místo jiné v té pozici nebo oné, trošku mě nechává chladným," řekl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

8:05 Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Humbuk kolem sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích i zastavení…