No to nevymyslíš! Vedoucí pracovník ČT se raduje, že fotograf PL dostal přes hubu

19. 8. 2018 18:28

Na sobotní demonstraci pravicových radikálů z Dělnické strany sociální spravedlnosti byl surově napaden fotograf serveru ParlamentníListy.cz. Vít Hassan, který o svém napadení promluvil. Zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT František Lutonský se k napadení fotoreportéra vyjádřil po svém. Podívejte se sami.

No to nevymyslíš! Vedoucí pracovník ČT se raduje, že fotograf PL dostal přes hubu
Foto: Repro Facebook/ JV Press
Popisek: Momentka z koupaliště v Dubí krátce po útoku

Dělnická strana sociální spravedlnosti svolala do Dubí na Teplicku na sobotu demonstraci. Kvůli útoku na koupališti v Dubí, při kterém došlo k potyčce mezi Romy a Neromy. Předseda DSSS Tomáš Vandas před městským úřadem v Dubí tvrdil, že jde o demonstraci proti rasismu.

Fotogalerie: - Srpen 1968 v Liberci

21. srpna 1968 v Liberci
21. srpna 1968 v Liberci
21. srpna 1968 v Liberci
Srpen 1968 v Liberci
21. srpna 1968 v Liberci
21. srpna 1968 v Liberci

Anketa

Je pro vás 21. srpen 1968 bolavé téma?

16%
84%
hlasovalo: 12663 lidí

Někteří účastníci demonstrace však nechtěli zůstat jen u slov a rozhodli se, že na někoho zaútočí a ukážou mu, jak to může vypadat na „mírumilovné demonstraci“. Za oběť si vybrali fotoreportéra serveru ParlamentníListy.cz Víta Hassana.

Podle jeho svědectví incident začal ještě před zahájením akce před jednou z místních restaurací, kde se účastníci akce setkávali s novináři, kteří přijeli akci zpravodajsky pokrývat. I díky tomu se fotografie z celého incidentu objevily v řadě médií.

Náš reportér byl nejprve verbálně napaden osobami, které působily dojmem, že jsou účastníky ohlášené demonstrace a patří k sympatizantům DSSS.

Jak reportér ParlamentníchListů.cz zdůrazňuje, začátkem konfliktu byly útoky na jeho osobu, namířené proti jeho vzhledu. Tyto útoky začaly už v restauraci. Poznámky směřovaly i ke žluté vestě, kterou byl jako zástupce tisku označen. „Cikáne, vem si krumpáč a běž kopat,“ vyslechl si mimo jiné. Další osoby zpochybňovaly jeho novinářskou akreditaci, kterou náš reportér doložil. Do dění se zapojil i Petr Günther, člen republikového sněmu Dělnické strany sociální spravedlnosti, který měl verbálně napadat i další přítomné novináře.

Reportér sám neměl zájem v konfliktu pokračovat, z druhé strany ale vše eskalovalo. Přesto se náš reportér stále snažil vše urovnat. „Byl jsem slušný, neřekl jsem jim jediné sprosté slovo,“ sdělil reportér do redakce.

Vše nakonec vyústilo ve fyzické napadení Víta Hassana od dvojice osob. Jak nám sdělil, policie v tu chvíli poblíž nebyla, ale po chvíli, kterou odhadl přibližně na minutu, útočníky zpacifikoval antikonfliktní tým, který na místo přijel.

Při napadení došlo ke zranění reportéra ParlamentníchListů.cz v obličeji i na dalších částech těla, škoda vznikla i na jeho technickém vybavení.

Osoby, které našeho reportéra napadly, údajně tvrdí, že se mu pouze snažily zabránit v tom, aby je fotografoval. Reportér však takový vývoj událostí odmítá. Z jeho strany neměla být zavdána jediná příčina ke konfliktu, natož k takto radikálnímu řešení.

„Přijde mi neuvěřitelné, že na akci, svolané na podporu člověka napadeného přesilou, dojde k úplně stejné situaci,“ uvedl fotoreportér Hassan. Ten má bohaté zkušenosti z akcí tohoto typu včetně protestů proti Mezinárodnímu měnovému fondu v Hamburku či v ČR z demonstrací Okamurovy Svobody a přímé demokracie. Takové chování však prý zažil poprvé.

Incident zaujal také Františka Lutonského z České televize, který si napadení Víta Hassana vyložil po svém. Prý fotoreportéra extremistického serveru napadli extremisté. To je prý něco, co nevymyslíte.

„To nevymyslíš. Pravicoví extremisté napadli na demonstraci v Dubí spolupracovníka extremistických Parlamentních listů tmavší pleti Víta Hassana. (To tvrdí on. A je to mimochodem taky dost zajímavá postavička, která má problémů se zákonem větší než malé množství.),“ napsal Lutonský na sociální síti Twitter.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To bude s*ačka! Pozvracíte se! Ovčáček a Soukup vytočili celou „kavárnu". A to ještě ani nezačali

21:39 To bude s*ačka! Pozvracíte se! Ovčáček a Soukup vytočili celou „kavárnu". A to ještě ani nezačali

Oficiální stránka televize Barrandov na svém twitteru sdílela upoutávku na premiérový díl pořadu Pol…