Nová Unie obhájců ČR chce upozorňovat na chyby žalobců

09.06.2014 11:56 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Nově založená Unie obhájců ČR chce upozorňovat na chyby v postupech státního zastupitelství. Podle jejího prezidenta, advokáta Tomáše Sokola, ztratili žalobci sebereflexi. Na dnešní tiskové konferenci uvedl, že tyto chyby jsou systémové a namísto omluvy či kárných řízení přichází snaha je legalizovat. Zmínil se mimo jiné o nezákonném trestním stíhání policejního exprezidenta Petra Lessyho.

Nová Unie obhájců ČR chce upozorňovat na chyby žalobců
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Advokát Tomáš Sokol odchází od soudu

"Státní zastupitelství jako složka přestává vnímat, že se dějí chyby, nereaguje na ně a jeví se jí to, jako že je to v pořádku," prohlásil Sokol. "Systém se chová jinak, než by se chovat měl, systém se nechová fér," dodal.

"Tento styl uvažování se pozvolna mění v trend, kterým je snaha o disbalanci, o porušení rovnováhy," doplnil viceprezident unie Lukáš Trojan. Zájmový spolek chce dávat podněty České advokátní komoře a představitelům státu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

A jaký význam ta schůze kvůli sjezdu má?

Co na něm asi změní? Podle mě je to zbytečná ztráta čau stejně jako celá ta hysterie kolem. Proč se nevěnujete něčemu pro lidi podstatnějšímu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poučíme se, odpustíme si. Lidovecký recept na landsmanšaft

14:40 Poučíme se, odpustíme si. Lidovecký recept na landsmanšaft

„Vy jste vypnuli jakákoli rozpočtová pravidla!“ rozohnil se ve studiu CNN Prima News ekonomický expe…