Novinář Best zasadil čerstvou ránu Babišovi. Podívejte se, co o něm napsal

06.10.2014 16:45

Rozruch kolem článku Erika Besta „Kleslová ministryní pro místní rozvoj“, který 1. října zveřejnil server fsfinalword.cz., neutichl. Poté, co na něj 2. října zareagoval Andrej Babiš, nyní zase odpovídá Erik Best. Redakci ParlamentníchListů.cz napsal, že Andrej Babiš právě s drby téměř vyhrál parlamentní volby a dál odráží kritiku použitím jeho výroku: "Opakuji, že to, co říkám nahlas, říká většina českých občanů, kteří jsou obeznámeni se situací u nás."

Novinář Best zasadil čerstvou ránu Babišovi. Podívejte se, co o něm napsal
Foto: Petr Merta
Popisek: Americký novinář Erik Best
reklama

„Andreje Babiše jsem ještě do nedávné doby vnímal jako poměrně seriózního velkopodnikatele, který měl nakročeno k začlenění se do skupiny Pěti rodin, které ovládají Českou republiku. Nyní je pouhým vicepremiérem a ministrem financí, který sice Agrofert vlastní, ale už ho neřídí,“ píše americký novinář, když používá stejný úvod, jako šéf hnutí ANO.

„Jako odpověď na námitky pana ministra k mému článku o roli Radmily Kleslové jako jeho pravé ruky si dovolím vypůjčit citát od pana Babiše samotného: "Opakuji, že to, co říkám nahlas, říká většina českých občanů, kteří jsou obeznámeni se situací u nás."

V závěru svého vyjádření Erik Best poukazuje na předvolební taktiku hnutí ANO v parlamentních volbách. „Jen bych k tomu dodal, že nevím, proč panu Babišovi najednou vadí drby, když s nimi málem vyhrál loňské parlamentní volby.“

Celý rozbor postavil na slůvku "možná"

Sám Andrej Babiš, totiž k jeho článku o spolupráci ministra financí s Radmilou Kleslovou, které kandiduje za hnutí ANO v Praze 10, napsal, že ho mrzí, že jeho příspěvky poskládané z klepů přestávají dávat jakýkoli smysl.

„Erika Besta jsem ještě do nedávné doby vnímal jako poměrně seriózního žurnalistu, který má přehled o českém byznysu. Vím, že je v módě útočit proti mně, občas se i stádností české žurnalistiky docela dobře bavím. Mrzí mne ale, že se do houfu českých novinářů právě pan Best přidal.“

„Celý svůj rozbor mého vztahu s Radmilou Kleslovou postavil na slůvku "možná". Možná prý s ní sdílím svá rozhodnutí, je mou údajnou pravou rukou a také údajnou agentkou StB. Tato agentka má sice čisté lustrační osvědčení, ale to je v naší zemi přece vedlejší, protože pravdu mají novináři,“ psal rozčílený Babiš na blogu svého média iDnes.cz.

Odpověď Erika Besta na reakci Andreje Babiše ze dne 2. 10. 2014:

Andreje Babiše jsem ještě do nedávné doby vnímal jako poměrně seriózního velkopodnikatele, který měl nakročeno k začlenění se do skupiny Pěti rodin, které ovládají Českou republiku. Nyní je pouhým vicepremiérem a ministrem financí, který sice Agrofert vlastní, ale už ho neřídí.

Jako odpověď na námitky pana ministra k mému článku o roli Radmily Kleslové jako jeho pravé ruky si dovolím vypůjčit citát od pana Babiše samotného: "Opakuji, že to, co říkám nahlas, říká většina českých občanů, kteří jsou obeznámeni se situací u nás."

Jen bych k tomu dodal, že nevím, proč panu Babišovi najednou vadí drby, když s nimi málem vyhrál loňské parlamentní volby.

Erik Best

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Exzpravodaj ČT přirovnal Palestince v Pásmu Gazy k Čechům uzavřeným v okresu. Honzejk vstává ze židle. A není sám

21:20 Exzpravodaj ČT přirovnal Palestince v Pásmu Gazy k Čechům uzavřeným v okresu. Honzejk vstává ze židle. A není sám

Vyhrocenému konfliktu mezi Izraelem a Palestinci se na sociální síti věnoval novinář Deníku N Jan Mo…