Novinář Kmenta spustil kanonádu kvůli Babišovi: Pokud ho voliči nezastaví...

07.08.2017 17:30

Novinář Jaroslav Kmenta se na sociální síti Facebook pustil do Andreje Babiše (ANO). Jako ministr financí si prý šéf hnutí ANO došlápl na malé a střední podnikatele, aby se jim později mohl ze svého Čapího hnízda jen vysmívat. Přibývá tak podnikatelů, kteří už mají dost šikany ze strany úředníků a přemýšlejí, že se vším praští.

Novinář Kmenta spustil kanonádu kvůli Babišovi: Pokud ho voliči nezastaví...
Foto: redakce
Popisek: Jaroslav Kmenta

Čím dál častěji tu chodí kontroly a tvrdé represe po těch, kdo to potřebují nejmíň. A ti, kdo by to potřebovali jako prase drbání, si z dotací stavějí Čapí hnízda a ještě se z nich pak vysmívají velkolepými oslavami, píše hned v úvodu svého komentáře Kmenta.

Malí a střední podnikatelé dnes podle jeho názoru žijí v situaci, kdy do jejich podniků přichází jedna kontrola za druhou. Někdy dokonce druhá dorazí ještě dřív, než první stačí odejít, není se pak co divit, že podnikatelé chtějí se svými živnostmi končit. K dovršení všeho navíc musejí plnit povinnosti spojené s EET nebo mít strach, aby snad nezapomněli na kontrolní hlášení k DPH. Babiš pak možná vypadá jako člověk, který dbá na to, aby stát poctivě vybíral daně, „ale z celkového pohledu a pro budoucnost země je to zhoubné“, pokračuje Kmenta.

Sám premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) přiznal, že Babiš v koaliční vládě bránil tomu, aby se kabinet podíval na zoubek také velkým firmám nebo prosadil sektorovou daň pro banky, na nichž mohl být Babišův Agrofert závislý. Sluší se dodat, že teď Agrofert Babišovi formálně nepatří, spadá do Babišova svěřeneckého fondu.

Pokud voliči Babiše nezastaví, může se stát, že na místech, kde kdysi stály prosperující restaurace, budou za pár let stát modlitební stánky ANO-sekty, kam bude možné vstoupit jen s kosteleckým párkem v ruce. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jak se vám se Svobodou jedná?

Zdá se, že má problém se s ostatními dohodnout. Za mě je to strašně arogantní člověk, osobně ho sice neznám, ale když ho vidím, tak na mě působí jak červený hadr na býka

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prezidentský výzkum: Babiš nevyhrává. Voliči pozvedli Němcovou i podnikatele Březinu

21:16 Prezidentský výzkum: Babiš nevyhrává. Voliči pozvedli Němcovou i podnikatele Březinu

ParlamentníListy.cz mají k dispozici výsledky aktuálního šetření agentury Phoenix research k prezide…